REKLAMA

Jeszcze szybsze ThinkPady i zupełnie nowa linia konsumenckich laptopów Creator

Jak co roku, kultowy w wielu kręgach ThinkPad doczekał się liftingu formy i podzespołów. Nowości jest sporo. Dużo uwagi zwracają jednak komputery z zupełnie nowej linii Creator – dla tych kreatywnych z nas.

04.01.2020 09.01
lenovo thinkpad creator
REKLAMA
REKLAMA

Tradycyjnie już jedne z najbardziej cenionych komputerów przenośnych w historii – Lenovo ThinkPad – doczekały się na CES 2020 mniejszych bądź większych sprzętowych usprawnień. Paradę nowości otwiera X1 Carbon ósmej generacji, kosztujący 1,5 tys. dol. w najtańszej wersji. W nowej wersji komputera znajdziemy procesor Intel Core U 10. generacji, do 16 GB RAM i do 2 TB pamięci masowej PCIe.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065594"

X1 Carbon na rok 2020 może być wyposażony w jeden z dwóch wyświetlaczy. Wybierać możemy pomiędzy ekranem 4K zgodnym z Dolby Vision lub 500-nitowym PrivacyGuard pracującym w 1080p. Komputery są też zgodne z dźwiękiem Dolby Atmos.

ThinkPad X1 Carbon to najbardziej elegancki z nowych notebooków Lenovo. Ale nie zapominajmy o X1 Yoga i ThinkCentre M90a. I o klawiaturach.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065597"

Liftingu doczekała się też linia ThinkPad Yoga. Kosztujący w najtańszej wersji 1600 dol. komputer, wedle oczekiwań, również został wyposażony w procesor Intel Core U 10. generacji. Właściwie wszystkie nowości z Carbona trafiły też do niego, a więc dekodery Dolby czy dwa wyświetlacze do wyboru.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065600"

Miłośnicy thinkpadowych klawiatur na pewno ucieszą się z drugiej wersji ThinkPoint Keyboard, która teraz ma pracować dwa miesiące przy połączeniu Bluetooth i która jest ładowana przez złącze USB-C. Odświeżona wersja obsługuje Microsoft Swift Pair, a więc mechanizm pozwalający na błyskawiczne parowanie urządzenia z komputerem z Windowsem 10.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065603"

Ostatnią z nowości jest desktop ThinkCentre M90a. Jego najtańsza wersja będzie dostępna w cenie 1100 dol. Komputer ma pojawić się w sprzedaży dopiero w czerwcu. Będzie wyposażony w układ Core i7 10. generacji, kartę graficzną Radeon 625 i do 32 GB RAM. Jego 23,8-calowy wyświetlacz Full HD zajmuje 88 proc. frontowej powierzchni urządzenia i jest wyposażony w system zarządzania przewodami.

Nie każdy potrzebuje ThinkPada. Panie i panowie, oto zupełnie nowa linia komputerów Lenovo Creator.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065609"

Lenovo Creator to komputery przeznaczone przede wszystkim na rynek konsumencki. Pierwszym z reprezentantów jest Yoga Creator 7. W tym 15,6-calowym notebooku znajdziemy układ Core i7 10. Generacji, wyświetlacz Full HD i system dźwiękowy zgodny z Dolby Atmos, a także sprzętowo-programową integrację z asystentką Alexa. Yoga Creator 7 ma zapewnić do 13 godzin pracy na akumulatorze. Cena i dostępność nie są jeszcze znane.

lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065612"

Drugi z komputerów to 15,6 calowy (Full HD) IdeaPad Creator 5, a więc „szybki komputer za rozsądną cenę”. Poza Core i7 10. generacji i dźwiękiem Dolby znajdziemy w nim dodatkowy układ graficzny Nvidii. To wpłynie jednak na czas pracy na akumulatorze: maksymalnie po ośmiu godzinach będziemy musieli podłączyć ten sprzęt do ładowarki. Dalsze szczegóły techniczne, cena i dostępność – podobnie jak w Yoga Creator 7 – nie są jeszcze znane.

REKLAMA
lenovo thinkpad creator class="wp-image-1065615"

Ostatnią z nowości jest desktop IdeaCentre Creator 5, kosztujący 1100 dol. w najtańszej wersji. Na rynku pojawi się dopiero w październiku. Znajdziemy w nim układ Core 10. generacji (do Core i9), kartę graficzną Nvidia RTX 2060, do 32 GB RAM i do 2 TB pamięci masowej. System chłodzenia, jak zapewnia Lenovo, ma gwarantować niemal bezgłośną pracę sprzętu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA