REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Smukłe laptopy nie muszą być wolne. Procesory Tiger Lake mają zapewnić wydajnościowego kopa

Procesory z rodziny Tiger Lake o architekturze Xe mają zapewnić znaczący przyrost wydajności supercienkim i superlekkim laptopom. W szczególności jeśli chodzi o wydajność graficzną.

07.01.2020
18:36
intel tiger lake
REKLAMA
REKLAMA

Intel zapewnia, że nowe układy z rodziny Tiger Lake mają zapewnić dwukrotnie wyższą wydajność w przetwarzaniu grafiki od układów bieżącej generacji. Znaczące mają być też przyrosty wydajności w innych kategoriach. Jeżeli obietnice Intela znajdą pokrycie w rzeczywistości, czeka nas ciekawa zmiana na rynku notebooków. Okaże się bowiem, że nawet te bardzo lekkie i bardzo smukłe ultrabooki będą nadawały się do grania w nowoczesne gry wideo.

Procesory Tiger Lake są zbudowane według wytycznych architektury Intel Xe. Producent przy tym wielokrotnie podczas prezentacji podkreślał, że mimo wysokiej wydajności graficznej układy te mają być bardzo energooszczędne: nowy układ graficzny ma zużywać mniej niż 25 W mocy.

Intel czuje coraz większą presję ze strony AMD.

REKLAMA

Zdecydowany lider na rynku procesorów dla komputerów przenośnych miał do niedawna pozycję wręcz niekwestionowalną. Jednak ostatnie innowacje wprowadzane do układów AMD Ryzen z Radeon GPU wydaje się bardzo zaskoczyły giganta. Ryzenowe notebooki mają imponujące osiągi, zazwyczaj też kosztują mniej od odpowiedników konkurencji.

Nic więc dziwnego, że Intel postawił na rozwój swoich modułów graficznych, nie chcąc ustępować pola konkurentowi. Jakby tego było mało, Intel zapowiedział prace nad dedykowanym układem graficznym DG1 (Discrete Graphics 1). Na razie jednak firma nie zdradziła zbyt wielu szczegółów na jego temat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA