REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Instagram zmieni sposób pauzowania Stories. Już nie będę się czuł głupio, dociskając ekran

Instagram wprowadza zmiany w sekcji Stories. Już nie trzeba będzie przyciskać palca do ekranu, żeby zrobić pauzę podczas przeglądania Relacji.

15.01.2020
9:52
instagram pobije Facebooka
REKLAMA
REKLAMA

Wkurza Cię, że trzeba trzymać paluch na ekranie telefonu, gdy się korzysta z Instagram Stories? Mnie też. Na szczęście już niedługo nie będzie trzeba się tak wygłupiać. Instagram pracuje nad usprawnieniem tego mechanizmu.

I całe szczęście, bo sposób pauzowania odtwarzania wideo w Instagram Stories wkurzał mnie od samego początku.

Skopiowana ze Snapchata sekcja o nazwie Stories stała się bezapelacyjnie hitem na należącym do Facebooka portalu społecznościowym skupiającym się na zdjęciach i filmach. Jednej rzeczy jej twórcy jednak nie przemyśleli. Chodzi o pauzowanie materiałów.

Na ten moment Relacje na Instagramie odtwarzane są automatycznie jedna po drugiej. Składają się na nie kilkusekundowe slajdy i krótkie klipy wideo. Wystarczy tapnięcie w ekran, by przełączyć się na kolejny lub poprzedni. Zrobienie pauzy wymaga jednak przytrzymania palca na ekranie.

A to przy pełnoekranowych treściach jest po prostu uciążliwe.

Jeśli ktoś dotyka cały czas ekranu w telefonie, to nie da rady się skupić na całości kadru - jego część zawsze zasłania paluch, który trzeba przesuwać bez odrywania go. W trzęsącym się tramwaju albo autobusie często się zdarza, że tenże paluch od ekranu się odrywa i odtwarzanie się wznawia.

Jestem przekonany, że ten mechanizm sprawia, iż do ulotnych co do zasady treści przykładamy jeszcze mniej uwagi, niż byśmy mogli. Dzisiaj przepisanie np. długiej nazwy promowanego przez twórcę produktu do wyszukiwarki, zapisanie jej w notatkach lub wysłanie jej w wiadomości na komunikatorze to droga przez mękę.

Instagram ma jednak pomysł, jak to zmienić.

Jak podaje Jane Manchun Wong, która od lat w wolnym czasie analizuje kod aplikacji mobilnych i stron internetowych w poszukiwaniu nowych funkcji, Instagram niedługo zmieni sposób wstrzymywania odtwarzania slajdów oraz klipów wideo w ramach modułu Stories. Na lepsze.

REKLAMA

Co prawda pauzowanie nadal będzie wymagało dotknięcia ekranu i jego przytrzymania, ale nie trzeba będzie trzymać palucha na wyświetlaczu cały czas. Wystarczy sekunda, by stan pauzy został zapisany i będzie można wrócić do trzymania telefonu w normalny sposób bez wznawiania odtwarzania Relacji.

To drobna zmiana, ale z pewnością ułatwi życie wielu użytkownikom Instagrama. Nie ma co jednak liczyć jak na razie na to, że pojawi się opcja przewijania Stories. Jeśli odbiorca Relacji przegapi moment, w którym chciał zrobić pauzę w wideo, to i tak będzie musiał uruchomić odtwarzanie od początku…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA