REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android 10 z EMUI 10 trafi na Huawei P20 Pro. Aktualizacja na rynek europejski już w drodze

Huawei P20 Pro, czyli topowy smartfon chińskiej firmy z 2018 r., dostanie system Android 10 z nakładką EMUI 10. Akurat na swoje drugie urodziny.

12.01.2020
14:05
huawei-p20-pro-7
REKLAMA
REKLAMA

Huawei, podobnie jak wiele innych firm, prezentuje swoje nowe topowe telefony na wiosnę. Jednym z takich urządzeń jest model o nazwie P20 Pro, który zadebiutował w marcu 2018 r. Na szczęście, chociaż od jego premiery minęły już niemal dwa lata, producent o nim nie zapomniał.

Android 10 na smartfony Huawei

Firmy rodem z Chin dostały co prawda od prezydenta Stanów Zjednoczonych bana na robienie interesów z amerykańskimi przedsiębiorstwami, przez co Huawei nie może już używać usług i aplikacji Google’a, ale ten zakaz nie obejmuje dotychczas wydanych urządzeń. To świetna wiadomość dla posiadaczy urządzeń tej marki.

Chociaż te najnowsze sprzęty, takie jak np. Mate 30 Pro, nie mogą już korzystać z Androida w wersji od Google’a, te dotychczas wydane nadal mogą być wspierane. Co więcej, to wsparcie nie jest tylko teoretyczne. Huawei, chociaż jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania, nie zostawia dotychczasowych klientów na lodzie.

Android 10 z EMUI 10 trafi również na Huawei P20 Pro.

Tego, że topowy smartfon, który nie skończył jeszcze dwóch lat, dostanie aktualizację, można było oczekiwać. W dodatku posiadacze innych modeli smartfonów z oferty Huawei dostali już Androida 10 z EMUI 10 nieco wcześniej. Teraz otrzymaliśmy zaś konkretne informacje na temat terminu wydania uaktualnienia na Huawei P20 Pro.

REKLAMA

Niemiecki oddział Huawei na Twitterze zdradził, że na europejskim rynku aktualizacja pojawi się w marcu 2020 r. Niestety nie wszyscy będą mogli się cieszyć nowymi wersjami systemu oraz nakładki tego samego dnia. Android 10 z EMUI 10 na Huawei P20 Pro będzie udostępniany partiami na przestrzeni czterech kolejnych tygodni.

Cały proces powinien skończyć się w Europie nie później niż w kwietniu. Użytkownicy zaś z pewnością nie mogą się tego doczekać, bo nowa wersja oprogramowania na smartfony Huawei wprowadza liczne nowości. Oprócz licznych usprawnień i wizualnego odświeżenia interfejsu w ramach EMUI 10 system Android 10 doda na smartfonach Huawei P20 Pro m.in. systemowe wsparcie dla trybu nocnego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA