REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Trudno się nie zakochać. Notebooki HP na 2020 r. są przepiękne i świetnie wyposażone

HP bez problemu utrzymuje pozycję na podium moich ulubionych producentów notebooków. Oferta na 2020 r. zapowiada się na same hity, przynajmniej w tej wyższej półce cenowej.

07.01.2020
17:09
hp notebooki 2020
REKLAMA
REKLAMA

Komputer powinien być przede wszystkim funkcjonalny, dopiero potem ładny. Jeśli jednak myślimy o samym konkursie piękności, to moim subiektywnym zdaniem (każdy ma swój gust…) HP na dziś nie ma konkurencji. Na szczęście legendarny producent laptopów już dawno zostawił za sobą mroczne czasy niskiej jakości Pawulonów. Komputery HP nie tylko są śliczne, ale też i bardzo funkcjonalne. Przynajmniej tak zapowiadają się modele pokazane na targach CES 2020.

HP Spectre x360 15 – czyli król ultrabooków w wersji XL.

hp notebooki 2020 class="wp-image-1066893"

Linię Spectre x360 uważam za jedną z najbardziej udanych w branży, a teraz powiększa się ona o zupełnie nowy, znacznie większy model z 15,6-calowym wyświetlaczem 4K OLED, otoczonym cieniutkimi ramkami (90 proc. frontowej powierzchni zajmuje ekran). Komputer wyposażono w kartę WiFi 6, czytnik linii papilarnych, procesor Intel Core 10. generacji i układ graficzny GeForce. Spectre x360 15 ma przy tym zapewniać 17 godzin pracy bez konieczności podłączania go do ładowarki. Podobnie jak jego mniejszy brat, wyposażono go w możliwość sprzętowego wyłączenia kamery internetowej i mikrofonu – dla tych z nas obawiających się o szpiegowanie przez cyberprzestępców.

Komputer pojawi się w sprzedaży w marcu. Najtańsza jego wersja na rynku amerykańskim ma kosztować 1600 dol.

HP Elite Dragonfly po liftingu.

hp notebooki 2020 class="wp-image-1066899"
REKLAMA

Nie jestem w stanie nazwać Elite Dragonfly najlepszym ultraprzenośnym komputerem na rynku tylko dlatego, że nie pracowałem na wszystkich topowych modelach konkurencji. Jednak jeden z najciekawszych komputerów ubiegłego roku doczeka się paru usprawnień. W nadchodzącym roku pojawi się wersja z modemem 5G, z wyświetlaczem SureView chroniącym naszą pracę przed wzrokiem postronnych i mechanizmem Tile Smart Location.

Ceny nowych wersji jeszcze nie są znane. Edycje z mechanizmem Tile i SureView mają pojawić się w sprzedaży w lutym. Wersja z modemem 5G ma pojawić się w sprzedaży latem bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA