REKLAMA

Grand Theft Auto V dołącza do katalogu Xbox Game Pass. Zagrasz jeszcze dziś

Druga najdroższa gra wideo w historii, utrzymująca absurdalnie wysoką popularność już przez dwie generacje konsol, w końcu jest dostępna w Xbox Game Pass. Abonenci zagrają w GTA V bez żadnych dodatkowych opłat.

03.01.2020 15.45
Grand Theft Auto V dołącza do katalogu Xbox Game Pass
REKLAMA
REKLAMA

Grand Theft Auto V to gra o zawrotnym budżecie 265 mln dol. (291 mln po uwzględnieniu inflacji), koszty produkcji i marketingu ustępują tylko grze Call of Duty: Modern Warfare 2. Superprodukcja z legendarnej acz kontrowersyjnej serii GTA pojawiła się pierwotnie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, z czasem doczekała się ulepszonych wersji na PC, Xboxa One i PlayStation 4.

Mimo iż gra pojawiła się na rynku w 2013 r., jest nadal niezwykle popularna. Głównie za sprawą do dziś rozwijanego trybu GTA Online dla wielu osób, choć należy podkreślić, że tryb dla pojedynczego gracza jest również wysoko ceniony przez graczy i krytyków. Grand Theft Auto V to rewelacyjna odsłona doskonałej, choć bardzo brutalnej serii. I nie było lepszego momentu, by nadrobić zaległości, jeśli ktoś jeszcze nie grał.

Grand Theft Auto V od dziś w Xbox Game Pass dla konsol z rodziny Xbox One.

Xbox Game Pass to płatna usługa dla konsol Xbox One i komputerów PC. Występuje w kilku odmianach. Najtańszy, dotyczący wyłącznie konsol, to wydatek 40 zł miesięcznie. W zamian otrzymujemy nielimitowany dostęp do ponad 200 gier z katalogu Xbox Game Pass. Dopóki mamy aktywną subskrypcję, możemy je instalować i usuwać te gry dowolną liczbę razy.

Dodatkowo, dostępne są plany Xbox Game Pass na PC (19 zł miesięcznie) oraz Xbox Game Pass Ultimate (160 zł za kwartał), na który składa się Xbox Game Pass na PC, na konsolę oraz dodatkowo usługa Xbox Live Gold.

REKLAMA

Wszystkie gry Microsoft Studios pojawiają się w usłudze w dniu ich premiery i zostają w niej na stałe. Gry twórców zewnętrznych są umieszczane w usłudze wedle ich uznania, czasem na stałe, czasem na określony czas – na podobnej zasadzie, co pozycje na Netfliksie, które nie są Netflix Originals. Użytkownik jest ostrzegany z wyprzedzeniem jeżeli jakaś gra ma zniknąć i oferowany mu jest rabat na jej zakup. Większość tytułów pozostaje jednak w Game Passie na stałe.

Biorąc pod uwagę fakt, że i tak na dziś główne źródło przychodów Grand Theft Auto V to mikrotransakcje z trybu GTA Online, gra prawdopodobnie pozostanie w usłudze permanentnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA