REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Konferencja Google I/O 2020 wystartuje 12 maja. Nowy Android, nowości w Asystencie i co jeszcze?

Google I/O w tym roku odbędzie się między 12 a 14 maja. Organizator zaprezentuje plany na przyszłość związane z jego platformami. Co miłe, konferencja tym razem nie będzie nakładała się na konkurencyjny Microsoft Build.

24.01.2020
8:57
Uruchomcie swoje Kalendarze Google. Znamy datę konferencji I/O 2020
REKLAMA
REKLAMA

12-14 maja. W tych dniach odbędzie się jedna z trzech – obok Apple WWDC i Microsoft Build – najważniejszych konferencji deweloperskich w roku. To właśnie w tych dniach programiści z całego świata będą mogli zapoznać się z nowymi programowymi technologiami od Google’a. I zastanowić się jak mogą je wykorzystać do budowy własnych usług, aplikacji i rozwiązań.

Google I/O 2020 to przede wszystkim wydarzenie dla programistów. To jednak nie oznacza, że wydarzenie będzie zupełnie nieciekawe dla reszty z nas. Nowości w platformach Google’a to przecież również nowinki, z których korzystać będziemy my. A czego właściwie możemy się spodziewać?

Google I/O 2020: znamy datę, to 12-14 maja 2020 r.. Co zaprezentuje Google?

Na razie nie wiemy z żadnych wiarygodnych źródeł – ani nawet z nieoficjalnych plotek – co Google zaprezentuje na scenie. Nikt nam jednak nie broni spekulować i zgadywać. Jest wysoce prawdopodobne, że – jak co roku – Google wykorzysta okazję, by pokazać publiczności nową wersję Androida – w tym przypadku Androida 11.

REKLAMA

Sam Android nie jest jednak jedyną istotną platformą deweloperską Google’a. Możemy być pewni, że na scenie dużą rolę będzie grał Asystent Google – i nowe umiejętności i rozszerzenia, jakie będą mogli tworzyć zainteresowani. Z pewnością nie zabraknie informacji na temat przyszłości Chrome’a i pisania aplikacji pod niego. Możemy też z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że nie zabraknie ciekawych ogłoszeń w sprawie Google Cloud i G Suite – platform, które wydają się być nieprzyjemnie w tyle za konkurencją.

Co ucieszyło niemal wszystkich, Google tym razem zdecydował nie wchodzić w paradę Microsoftowi. Ostatnie I/O wręcz nachodziło na Microsoft Build – analogiczną konferencję od twórców Windowsa i Azure’a – co wręcz uniemożliwiało obecność na obu. Na szczęście I/O nie wchodzi w konflikt z ogłoszoną znacznie wcześniej imprezą Microsoftu, która odbędzie się w dniach 19-21 maja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA