REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Od teraz iPhone może być twoim kluczem do konta Google. To wyjątkowo bezpieczne

Google’a uznał iPhone'a za naprawdę bezpieczny telefon. Urządzenie firmy Apple z iOS-em może stać się fizycznym kluczem bezpieczeństwa firmy z Mountain View.

15.01.2020
16:25
Google uznał iPhone’y za dobre fizyczne klucze bezpieczeństwa
REKLAMA
REKLAMA

W sklepie App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji Google Smart Lock na iOS-a. Od teraz użytkownicy mogą zmienić swojego iPhone’a lub iPada w fizyczny klucz bezpieczeństwa wykorzystywany do uwierzytelniania dwuskładnikowego z wykorzystaniem fizycznego klucza bezpieczeństwa. Może to ułatwić życie wielu osobom dbającym o prywatność swoich danych.

Jak właściwie działa fizyczny klucz bezpieczeństwa w uwierzytelnianiu dwuetapowym konta Google z wykorzystaniem iPhone'a?

W przypadku przedsiębiorstwa z Mountain View klucz bezpieczeństwa wykorzystywany jest do uwierzytelniania usług tej firmy w przeglądarce Chrome. Przy próbie zalogowania się na konto z nowego urządzenia, aplikacja Google’a wyświetli powiadomienie na urządzeniu z iOS-em z zainstalowaną aplikacją Google Smart Lock.

Trzeba przy tym pamiętać, że do działania aplikacji Google Smart Lock należy włączyć Bluetooth w telefonie oraz urządzeniu, na które się logujemy - czyli w komputerze, tablecie itp. Urządzenia muszą być też w dość bliskiej odległości od siebie, aby się wzajemnie wykryły i nawiązały połączenie.

google smart lock security key class="wp-image-1070733"

Google Smart Lock na iPhone’y i iPady

Aby się zalogować na konto Google, trzeba autoryzować użytkownika poprzez skan twarzy Face ID lub dotknięcie czytnika linii papilarnych - Touch ID. Jak podaje serwis MacRumors, pracownik Google’a utrzymuje, że dzięki temu funkcja uwierzytelniania właściciela konta wykorzystuje sprzętową warstwę Secure Enclave. To świetna wiadomość dla osób, które chcą z tego rozwiązania skorzystać.

REKLAMA

Secure Enclave to specjalnie wydzieloną przestrzeń w pamięci urządzeń Apple'a, do której system operacyjny oraz aplikacje użytkownika nie mają swobodnego dostępu. To właśnie tam przechowywane są cyfrowe twarzy wykonane przez Face ID i skany odcisków palców wykonane z użyciem Touch ID.

W rezultacie w nowej wersji aplikacji Google Smart Lock, którą można pobrać ze sklepu App Store, dodatkową warstwą bezpieczeństwa przy uwierzytelnianiu dwuskładnikowym będzie wykorzystanie klucza bezpieczeństwa wbudowanego w telefon. Nic tylko korzystać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA