REKLAMA

GeForce RTX 2080 Ti pokonany przez nowego Radeona. Podobno

Według danych, do których dotarł jeden czujny użytkownik reddita, AMD już testuje układ graficzny, który według benchmarku jest znacząco wydajniejszy od sztandarowego GPU Nvidii. Prawdopodobnie jest przy tym tańszy.

11.01.2020 16.06
GeForce RTX 2080 Ti kontra Radeon. AMD podobno wygrywa
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie lata wydają się być bardzo przychylne dla AMD. Nie tylko firma zapewnia układy i technologie dwóm z trzech najważniejszych konsol do gier na rynku, to na dodatek jej CPU dla stacjonarnych i mobilnych PC osiągają niewiele gorsze – a czasem nawet i lepsze – rezultaty od konkurencyjnych układów Intela, będąc przy tym od nich zauważalnie tańsze.

Wygląda na to, że firma ma również w zanadrzu prawdziwego graficznego potwora. Do tej pory obiektem westchnień graczy i entuzjastów był układ graficzny GeForce RTX 2080 Ti firmy Nvidia. Jeżeli jednak wierzyć bazie danych jednego z benchmarków, niedługo pojawi się od niego istotnie mocniejszy konkurent.

AMD Radeon szybszy od Nvidia GeForce RTX 2080 Ti.

REKLAMA

Tak przynajmniej wynika z bazy danych benchmarku OpenVR, w które nowego Radeona dostrzegł niejaki muchcharles będący członkiem redditowej społeczności. Według tych danych, ów Radeon osiągnął 103,32 pkt. w teście polegającym na renderowaniu obrazu na goglach HTC Vive przy 90 Hz. Dla porównania najmocniejszy układ Nvidii zdobył w tym teście raptem 88 pkt.

AMD już wspominało o planach wydaniu w tym roku niesamowicie wydajnego układu graficznego. Nic jednak nie wiadomo na jego temat. Należy też pamiętać o jednym: bazy danych benchmarków są podatne na fałszerstwa. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że ktoś o odpowiednich umiejętnościach nakarmił OpenVR fałszywymi danymi, by śmiać się potem z publikacji takich jak niniejsza. Zachowajmy więc ostrożność względem tej informacji, choć patrząc na ostatnią dobrą passę AMD, istnienie takowego układu wydaje się całkiem prawdopodobne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA