REKLAMA

mBank wprowadza wsparcie dla Garmin Pay. To jest wiadomość, na którą czekałem

Klienci mBanku, którzy korzystają na co dzień z zegarków Garmina obsługujących Garmin Pay, nie muszą już szukać alternatywnych rozwiązań. Od dziś mogą bez problemu skorzystać z opcji płatności oferowanej przez ich zegarki. 

21.01.2020 10.30
Garmin Fenix 6 Pro opinie
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli ktoś nie wie, czym jest Garmin Pay, to na wszelki wypadek krótkie przypomnienie. To nic innego niż system płatności - podobny do Apple Pay lub Google Pay - który umożliwia podpięcie już istniejącej karty płatniczej do zegarka, a następnie płacenie nim (i nią) we właściwie wszystkich punktach, które obsługują transakcje zbliżeniowe.

Na wszelki wypadek dodam, że nie trzeba w żaden specjalny sposób informować osobę za kasą, że będziemy płacili zegarkiem. Wystarczy powiedzieć, że będziemy płacić kartą, po czym przyłożyć zegarek do terminala (a raczej umieścić go w jego pobliżu) i to tyle - transakcja zostanie zrealizowana, a pieniądze pobrane z naszego konta.

Płatność Garmin Pay jest przy tym zabezpieczona PIN-em, który należy wprowadzić przed wykonaniem transakcji na zegarku. Jako że w modelach bez dotykowego ekranu nie jest to przesadnie wygodne, polecam wpisać go jeszcze przed ustawieniem się w kolejce. Tym bardziej, że - o ile nie zdejmiemy zegarka z ręki - jednorazowe wpisanie kodu wystarczy nam na całą dobę.

 class="wp-image-1073601"
Garmin Pay w mBank - można już dodawać karty.

Garmin Pay w mBank - co trzeba wiedzieć?

Właściwie to wiecie już wszytko. Może warto tylko dodać, że obsługiwane są zarówno karty Mastercard, jak i Visa, przy czym sprawdziłem proces dodawania karty dla tego drugiego typu i całość została zrealizowana bez najmniejszego problemu.

Żeby dodać kartę należy uruchomić aplikację Garmin Connect Mobie, przejść do zakładki Więcej (trzy kropki na dole), wybrać Garmin Pay, znowu kliknąć w ikonę z trzema kropkami (aczkolwiek tym razem jest ona już na górze), wybrać Dodaj kartę, a potem postępować zgodnie z instrukcjami. Ostateczne potwierdzenie dodania karty realizowane jest na podstawie wprowadzanego przez nas kodu, który dostaniemy SMS-em.

Kto jeszcze w Polsce oferuje Garmin Pay?

Niestety lista nie jest długa, ale szczęśliwie staje się coraz dłuższa. Aktualnie obsługiwane są następujące banki:

REKLAMA
  • Pekao (Mastercard)
  • Pocztowy (Mastercard i Visa)
  • Spółdzielcze SGB (Mastercard i Visa)
  • Getin Noble Bank (Mastercard)
  • ING (Mastercard i Visa)
  • Nest Bank (Visa)
  • PKO BP (Mastercard i Visa)
  • Revolut (Mastercard i Visa)
  • Santander (Mastercard i Visa)

Sam przy tym od miesięcy korzystam z opcji z Revolutem, w której na koncie revolutowym trzymam drobne przydatne podczas zakupów przed/po bieganiu bez telefonu. Teraz jednak, po podpięciu głównej karty, możliwe, że będę z Garmin Pay korzystał jeszcze częściej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA