REKLAMA

Lada dzień miał być Android 10. Posiadacze wybranych Galaxy S i Galaxy A poczekają nieco dłużej

Samsung nieznacznie zmienił plany w kwestii wprowadzenia Androida 10 na funkcjonujące już na rynku telefony. Dwa modele z linii Galaxy S oraz jeden z linii Galaxy A otrzymają aktualizację później niż zapowiadano.

25.01.2020 14.19
Android 10 opóźniony dla telefonów Galaxy S9 i Galaxy A50
REKLAMA
REKLAMA

Samsung dość sprawnie wprowadza aktualizację do najnowszego Androida na swoje telefony, w przypadku niektórych modeli wyprzedzając w tym nawet linię urządzeń Google Pixel. Do ideału brakuje jednak wciąż wiele: nadal nie wszystkie objęte wsparciem serwisowym telefony nie dostały uaktualnienia do nowego systemu. Posiadacze niektórych na dodatek będą musieli poczekać nieco dłużej, niż pierwotnie zapowiadano.

Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanej w usłudze Samsung Members. Samsung ją uaktualnił o nowy harmonogram wprowadzania Androida 10 na kolejne modele swoich urządzeń. Czujni posiadacze telefonów Galaxy S i Galaxy A dostrzegą trzy zmiany.

Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz Galaxy A50 – kiedy aktualizacja do systemu Android 10?

Pierwotnie Android 10 z One UI 2.0 miał trafić na telefony Galaxy S9 i Galaxy S9+ jeszcze w tym miesiącu. Niestety producent musiał wykryć jakiś istotny problem podczas beta-testów, bowiem aktualizację przeniesiono na marzec. Nieco mniejsze opóźnienie dotknie posiadaczy telefonów Galaxy A50. Ta została przesunięta o jeden miesiąc i pojawi się w maju.

REKLAMA

Warto mieć na uwadze, że wyznaczone przez Samsunga daty oznaczają udostępnienie systemu na serwerach Samsunga w produkcyjnej wersji. Poszczególni operatorzy mogą jednak wprowadzić dodatkowe opóźnienia, jeżeli ich polityka zakłada dodatkowe testy lub jeżeli należy dostosować preinstalowane operatorskie usługi do nowszej wersji.

Android 10 od Samsunga to, między innymi, nowe API dla aplikacji oraz usprawnienia w interfejsie One UI. Na szczęście nie są to rewolucyjne zmiany – wszak Android z One UI od dawna polega na aktualizacjach modułów ze Sklepu Play i Galaxy Store – więc to opóźnienie nie powinno rozzłościć zbyt wielu użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA