REKLAMA

Frostpunk, Tekken 7 i inne nowości w Xbox Game Pass

Usługa abonamentowa Microsoftu dla graczy wzbogaca się o kolejne zacne tytuły. Pojawią się cztery nowe gry. Dwie z nich zdecydowanie wam polecam.

07.01.2020 20.38
Xbox Elite Series 2 recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft ogłosił właśnie rozszerzenie biblioteki Xbox Game Pass o cztery nowe gry. Trzy pojawią się na konsolach Xbox One, trzy na komputerach PC. Pierwszą nowością jest Frostpunk, a więc znana polska gra strategiczno-survivalowa, w której jesteśmy odpowiedzialni za nadzorowanie ostatniego miasta na ogarniętej globalnym kataklizmem Ziemi. Gra pojawi się 9 stycznia w Xbox Game Pass na konsole, ma też wkrótce pojawić się w Xbox Game Pass na PC.

Drugą z propozycji jest FTL: Faster Than Light, a więc strzelanka kosmiczna typu roguelike, w której przemierzamy losowo generowaną galaktykę w poszukiwaniu nowych przygód. Gra ma niebawem pojawić się w Xbox Game Pass na PC.

Trzecia to Sword Art. Online: Fatal Bullet, czyli gra akcji z elementami RPG z widokiem z trzeciej osoby, w której eksplorujemy zniszczone krainy rozprawiając się z chmarami wrogów. Gra pojawi się w Xbox Game Pass na konsole już 9 stycznia.

Ostatnią nowością jest Tekken 7, czyli prawdopodobnie najlepiej zbilansowana gra walki w historii. Nie cierpię tekkenowej estetyki graficzno-muzycznej, ale muszę przyznać, że w wersji na dwa gamepady (lub online) nie ma w zasadzie żadnej konkurencji. Gra pojawi się w Xbox Game Pass na konsole już 16 stycznia.

Tekken 7, Frostpunk to tylko malutka część bogatego katalogu Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass to płatna usługa dla konsol Xbox One i komputerów PC. Występuje w kilku odmianach. Ten dotyczący wyłącznie konsol to wydatek 40 zł miesięcznie. W zamian otrzymujemy nielimitowany dostęp do ponad 200 gier z katalogu Xbox Game Pass. Dopóki mamy aktywną subskrypcję, możemy je instalować i usuwać te gry dowolną liczbę razy.

REKLAMA

Dodatkowo, dostępne są plany Xbox Game Pass na PC (19 zł miesięcznie) oraz Xbox Game Pass Ultimate (160 zł za kwartał), na który składa się Xbox Game Pass na PC, na konsolę oraz dodatkowo usługa Xbox Live Gold.

Wszystkie gry Microsoft Studios pojawiają się w usłudze w dniu ich premiery i zostają w niej na stałe. Gry twórców zewnętrznych są umieszczane w usłudze wedle ich uznania, czasem na stałe, czasem na określony czas – na podobnej zasadzie, co pozycje na Netfliksie, które nie są Netflix Originals. Użytkownik jest ostrzegany z wyprzedzeniem jeżeli jakaś gra ma zniknąć i oferowany mu jest rabat na jej zakup. Większość tytułów pozostaje jednak w Game Passie na stałe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA