REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

E3 2020 bez Sony oraz PlayStation 5. Gwiazdą największych targów w branży gier może być Microsoft

Analitycy rynkowi co roku wskazują na malejącą rolę targów E3 i co roku dostajemy kapitalne widowisko, które wspominamy później przez kolejne miesiące. Niestety, podczas imprezy E3 2020 zabraknie Sony oraz konsoli PlayStation 5.

14.01.2020
11:13
E3 2020 bez Sony i PlayStation 5. Microsoft może zdobyć targi
REKLAMA
REKLAMA

Gdy czytam o spadającym znaczeniu targów E3 mam przed oczami jedną scenę. Mamy 2019 rok, konferencję Microsoftu i część poświęconą Cyberpunkowi 2077. Nagle ma scenie pojawia się on - Keanu Reeves. Niesamowity moment, który ewoluuje jako seria grafik, memów i ścinek w serwisach informacyjnych na całym świecie. Gdyby CDP RED rozwiązał to jako własny stream, efekt WOW byłby o wiele mniejszy.

Oczywiście, w dobie szerokiego dostępu do Internetu znaczenie takich imprez jak E3 w naturalny sposób jest osłabiane. Wystawienie się w Las Vegas to wielkie koszta. Możliwość kompromitacji przed żywą publiką również jest istotna. Z kolei za pomocą prostego, taniego streamu możemy dotrzeć do porównywalnej, a może nawet większej liczby potencjalnych odbiorców. Mimo wszystko obecność na E3 to wciąż siła. To prestiż. To emocje.

 class="wp-image-961121"

Dlatego naprawdę szkoda, że na E3 2020 zabraknie Sony i PlayStation 5.

Sony oficjalnie potwierdziło to, o czym mówiło się w kuluarach przez kilka ostatnich dni - firmy zabraknie na tegorocznych targach. Czyli będzie dokładnie tak, jak rok temu. Podczas E3 2019 Sony również było wielkim nieobecnym, oddając scenę Microsoftowi oraz Nintendo. Wtedy wielu z nas sądziło, że Japończycy wrócą właśnie w 2020 r., z konsolą nowej generacji trzymaną pod pachą.

Sony ma jednak inne plany na promocję swojej nadchodzącej platformy do gier wideo. Firma najprawdopodobniej zorganizuje własną konferencję bądź szereg mniejszych spotkań medialnych. Oczy i obiektywy serwisów technologicznych są aktualnie zwrócone w kierunku Nowego Jorku. To tam Sony planuje zorganizować wielodniową imprezę Experience PlayStation. Jej rzekomym zwieńczeniem może być właśnie prezentacja PS5.

 class="wp-image-1069893"

Experience PlayStation to wydarzenie, które potrwa od 14 stycznia aż do 16 lutego 2020 r. Impreza odbędzie się na Sony Square, a z opisu wynika, że będzie poświęcona grom na PS4 oraz PSVR. Co oczywiście nie wyklucza, że Sony planuje coś ciekawego na zakończenie inicjatywy. Oczywiście to tylko i wyłącznie jedna z wielu możliwości. Równie dobrze PlayStation 5 może zostać zaprezentowane dopiero za kilka miesięcy.

REKLAMA

Microsoft ma szansę, aby podbić E3 2020 Xboksem Series X.

Targi w Las Vegas to dobra okazja aby zaprezentować gry, które pojawią się na Xboksie Series X oraz Xboksie One. Halo Infinite, nowa Forza, Flight Simulator i (najprawdopodobniej) nowe Fable to tytuły mogące tchnąć tak potrzebny wiatr w żagle Microsoftu. Marka Xbox znajduje się aktualnie w defensywie, przegoniona przez Sony oraz Nintendo. Ekipa Phila Spencera na E3 może tylko zyskać, bo jako trzeci pod względem liczby graczy podmiot na rynku nie ma już z kim przegrać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA