REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda przyszłość laptopów według Della. Składana i zginana

Dell wykorzystał CES 2020 by pokazać dwa komputery koncepcyjne, które być może kiedyś wejdą do sprzedaży. Amerykański producent stawia na interfejs dotykowy, innowacyjną formę i elastyczne wyświetlacze.

07.01.2020
20:17
dell concept duet ori
REKLAMA
REKLAMA

Czy da się jeszcze coś zmienić w notebookach nie licząc ich układów scalonych? Coraz więcej producentów laptopów szuka nowych inspiracji. Niektórzy eksperymentują wprost na klientach, wprowadzając oryginalne konstrukcje do obrotu i analizując popyt. Dell jest na razie nieco bardziej ostrożny. Jego Concept Ori i Concept Duet to urządzenia, jak sama nazwa wskazuje, koncepcyjne.

Dell Concept Duet, czyli drugi wyświetlacz zamiast podstawy.

dell concept duet ori class="wp-image-1066980"

Spójrzcie na swojego laptopa. A teraz wyobraźcie sobie, że zamiast podstawy na której znajduje się klawiatura macie symetrycznie zamocowany drugi wyświetlacz, identyczny jak ten główny. I już mniej więcej wiecie jak wygląda Dell Concept Duet.

W tym ciekawym prototypie znajdują się dwa 13,4-calowe wyświetlacze. Taka koncepcja, zdaniem Della, może zapewnić w niektórych sytuacjach znacznie wygodniejszą wielozadaniową pracę niż klasyczny notebook umożliwiając wyświetlenie pełnoekranowo dwóch powiązanych ze sobą okien aplikacji.

Dell Concept Ori to w zasadzie zginany na pół tablet.

dell concept duet ori class="wp-image-1066983"
REKLAMA

A konkretniej, 13-calowy tablet, który można zgiąć na pół, by móc go wygodniej przenosić. Miejsce zagięcia stanowi jednak niewidzialną granicę, która ma służyć łatwiejszemu rozmieszczaniu aplikacji po obu stronach ekranu. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by apki wyświetlać również pełnoekranowo.

Oba komputery na razie nie będą wprowadzane na rynek. Dell wykorzystuje CES 2020 by zebrać opinie od partnerów i klientów, na podstawie których ma podjąć dalsze decyzje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA