REKLAMA

Halo, dzwonię z Windowsa. Komórkowe połączenia głosowe już działają w Windowsie 10

Od dziś nie musisz już pamiętać gdzie znajduje się twój telefon, przynajmniej jeśli pracuje pod kontrolą Androida. Komputer z Windows 10 zastępuje już nie tylko aplikację do SMS-ów: obsługa połączeń głosowych działa już u wszystkich.

12.12.2019 08.18
windows 10 jak zadzwonić
REKLAMA
REKLAMA

Po zaskakująco długich beta-testach w ramach programu Windows Insider nowa wersja aplikacji Twój telefon jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Windowsa 10. Jeżeli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień Microsoft Store, aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie. Co nowego?

W zasadzie tylko jedna rzecz, opisana w tytule niniejszego tekstu, ale za to jaka istotna. Do funkcji zgrywania zdjęć z telefonu, wysyłania i odbierania SMS-ów i MMS-ów, przenoszenia powiadomień z telefonu i wyświetlania zawartości jego ekranu dołącza funkcja połączeń głosowych.

Połączenia głosowe w aplikacji Twój telefon dla Windows 10. Jak to działa?

windows 10 jak zadzwonić class="wp-image-1055886"

Zacznijmy od złych wieści. Wspomniana funkcja nie zadziała z telefonami iPhone: zarządzający nimi system iOS nie został jeszcze wyposażony w stosowne API, by to było możliwe. Nie będzie to również działać z absolutnie każdym telefonem z Androidem: wymagana jest wersja Nougat lub nowsza.

Dodatkowo, by systemowa aplikacja Twój telefon mogła działać, na wspomnianym telefonie musimy zainstalować aplikację pomocniczą. Sam telefon trzeba też sparować z komputerem przez Bluetooth. Na szczęście cała operacja jest banalnie prosta.

windows 10 jak zadzwonić class="wp-image-1055889"
REKLAMA

W zamian jednak otrzymujemy wszystkie funkcje, jakich moglibyśmy się spodziewać po takiej aplikacji. Możemy z poziomu naszego komputera nawiązywać połączenia zarówno wpisując ręcznie numer telefonu, jak i wskazać osobę z naszej książki kontaktów. Możemy też w dowolnym momencie przenosić trwające połączenie pomiędzy telefonem a komputerem. Windows powiadomi nas również o przychodzącym połączeniu.

Właściwie jedyne zastrzeżenie jakie możemy mieć to wspomniany wyżej brak obsługi iPhone’a. Na to jednak twórcy Windowsa, przynajmniej na razie, nie mogą nic poradzić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA