REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Halo, dzwonię z Windowsa. Komórkowe połączenia głosowe już działają w Windowsie 10

Od dziś nie musisz już pamiętać gdzie znajduje się twój telefon, przynajmniej jeśli pracuje pod kontrolą Androida. Komputer z Windows 10 zastępuje już nie tylko aplikację do SMS-ów: obsługa połączeń głosowych działa już u wszystkich.

windows 10 jak zadzwonić
REKLAMA
214 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Po zaskakująco długich beta-testach w ramach programu Windows Insider nowa wersja aplikacji Twój telefon jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Windowsa 10. Jeżeli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień Microsoft Store, aktualizacja zostanie zastosowana automatycznie. Co nowego?

W zasadzie tylko jedna rzecz, opisana w tytule niniejszego tekstu, ale za to jaka istotna. Do funkcji zgrywania zdjęć z telefonu, wysyłania i odbierania SMS-ów i MMS-ów, przenoszenia powiadomień z telefonu i wyświetlania zawartości jego ekranu dołącza funkcja połączeń głosowych.

Połączenia głosowe w aplikacji Twój telefon dla Windows 10. Jak to działa?

windows 10 jak zadzwonić class="wp-image-1055886"

Zacznijmy od złych wieści. Wspomniana funkcja nie zadziała z telefonami iPhone: zarządzający nimi system iOS nie został jeszcze wyposażony w stosowne API, by to było możliwe. Nie będzie to również działać z absolutnie każdym telefonem z Androidem: wymagana jest wersja Nougat lub nowsza.

Dodatkowo, by systemowa aplikacja Twój telefon mogła działać, na wspomnianym telefonie musimy zainstalować aplikację pomocniczą. Sam telefon trzeba też sparować z komputerem przez Bluetooth. Na szczęście cała operacja jest banalnie prosta.

windows 10 jak zadzwonić class="wp-image-1055889"
REKLAMA

W zamian jednak otrzymujemy wszystkie funkcje, jakich moglibyśmy się spodziewać po takiej aplikacji. Możemy z poziomu naszego komputera nawiązywać połączenia zarówno wpisując ręcznie numer telefonu, jak i wskazać osobę z naszej książki kontaktów. Możemy też w dowolnym momencie przenosić trwające połączenie pomiędzy telefonem a komputerem. Windows powiadomi nas również o przychodzącym połączeniu.

Właściwie jedyne zastrzeżenie jakie możemy mieć to wspomniany wyżej brak obsługi iPhone’a. Na to jednak twórcy Windowsa, przynajmniej na razie, nie mogą nic poradzić.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA