REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Twój telefon nie obsługuje rysika? Nie szkodzi. Windows 10 sprawi, że zacznie

Wbudowana w Windowsa 10 aplikacja do obsługi telefonów z Androidem właśnie została poszerzona o nową funkcję. Potrafi ona teraz przenosić to co robimy sparowanym z komputerem rysikiem na ekran telefonu.

10.12.2019
20:24
Twój telefon nie obsługuje rysika? Windows 10 sprawi, że zacznie
REKLAMA
REKLAMA

Twój telefon to jedna z najbardziej użytecznych nowości jakie zostały dodane do Windowsa 10 na przestrzeni ostatnich miesięcy. Co prawda aplikacja ta jest niemal bezużyteczna jeżeli korzystamy z iPhone’a, ale jeżeli mamy urządzenie z Androidem – znacząco zwiększa wygodę pracy, pozwalając nam zapomnieć gdzie leży nasz smartfon.

Twój telefon na dziś potrafi zgrywać zdjęcia z telefonu na komputer bez pośrednictwa chmury, za pośrednictwem naszego telefonu odbierać i wysyłać SMS-y i MMS-y, wyświetlać na komputerze powiadomienia z telefonu (z synchronizacją i możliwością reakcji) a także, na razie w wersji beta, na nawiązywanie połączeń głosowych za pośrednictwem smartfona.

Jest jeszcze jedna funkcja, choć ta nie działa na wszystkich telefonach (ich lista jest sukcesywnie wydłużana). Aplikacja Twój telefon potrafi wyświetlać na naszym PC pulpit naszego telefonu i uruchomione na nim aplikacje. Reaguje przy tym na kliknięcia myszką, klawiaturę i dotyk. Teraz została rozbudowana o obsługę rysika.

Twój telefon z obsługą rysika. Dołączone do PC piórko zadziała ze smartfonem.

twój telefon rysik class="wp-image-1054822"
REKLAMA

Nowa wersja aplikacji jest już dostępna i obsługuje przenoszenie tego co robimy rysikiem na ekran naszego telefonu. Robi to przy tym całkiem zmyślnie – zamiast emulować myszkę, faktycznie przenosi całą charakterystykę operowania rysikiem, w tym kąty nachylenia czy nacisk. Jest tylko jedno zastrzeżenie.

Aplikacja nie działa w sposób magiczny i jeżeli dana wersja Androida od producenta naszego telefonu nie obsługuje wspomnianych wyżej zaawansowanych funkcji rysika (wspomniane kąty czy nacisk), to program Microsoftu nic z tym nie zrobi, zapewniając tylko możliwość prostego szkicowania. Dobre i to – zwłaszcza że coraz więcej telefonów ma potrzebny do tego mechanizm wbudowany w system, nawet jeżeli dany model telefonu nie jest sprzedawany z rysikiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA