REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To będzie pierwszy przystępny cenowo Note. Samsung Galaxy Note 10 Lite na pierwszych oficjalnych grafikach

Nadchodzący Samsung Galaxy Note 10 Lite ma być pierwszym przystępnym cenowo Note’em. Właśnie wyciekły oficjalne grafiki przedstawiające to urządzenie.

18.12.2019
9:43
samsung galaxy note 10 lite
REKLAMA
REKLAMA

Topowe smartfony z roku na rok robią się coraz droższe, ale pojawia się nowy trend tworzenia „tańszych flagowców”. Najlepszymi przykładami tego segmentu są Samsung Galaxy S10e oraz iPhone 11, które są zauważalnie tańsze od topowych modeli, a jednocześnie nie są zbyt mocno okrojone. To nadal smartfony z najwyższej półki.

Kolejny w kolejce jest Samsung Galaxy Note 10, który doczeka się wersji Lite.

samsung galaxy note 10 lite class="wp-image-1059738"

Galaxy Note 10 i Note 10 Plus to sztandarowe smartfony Samsunga, których duży wyróżnikiem jest rysik S Pen. Nadchodzący Galaxy Note 10 Lite będzie miał cięcia, ale na szczęście Samsung nie zrezygnuje w nim z rysika chowanego w obudowie.

Czym w takim razie będzie Galaxy Note 10 Lite? Według przecieków, ma to być smartfon, w którym znajdziemy podzespoły znane z Galaxy Note'a 9, tyle że zamknięte w nowoczesnej obudowie nawiązującej do serii Note 10.

Właśnie wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia Note’a 10 Lite.

samsung galaxy note 10 lite class="wp-image-1059732"

Grafik nie opublikował Samsung, ale źródła donoszą, że widzimy oficjalne materiały marketingowe, na których widać urządzenie w pełnej krasie.

Pierwsze zaskoczenie znajdziemy z przodu. Choć obudowa wyraźnie nawiązuje do serii Note 10, to ekran jest płaski, podobnie jak w Galaxy S10e. Ramki z każdej strony są nieco grubsze niż w dużych Note’ach 10, ale nadal wyglądają bardzo dobrze. U góry znajduje się otwór na przednią kamerkę.

samsung galaxy note 10 lite class="wp-image-1059735"

Tył smartfona został zupełnie przeprojektowany. Obiektywy nadal znajdują się w lewym górnym rogu, ale wysepka stała się bardziej kwadratowa. Ten wygląd pokrywa się z przeciekami pokazującymi Samsunga Galaxy S11, więc rysuje nam się obraz nowego wzornictwa aparatów w topowych seriach Samsunga.

samsung galaxy note 10 lite class="wp-image-1059729"

Wydajność raczej nie powinna zaprzątać nikomu głowy. Na pewno nie będzie najlepsza, ale nadal powinna być więcej niż wystarczająca. Nie znamy przekątnej ekranu, ale mamy mieć do czynienia z panele OLED, co w przypadku Samsunga nie jest niespodzianką.

Duże ważniejsze jest pytanie o aparat. Być może nowe wzornictwo niesie za sobą również zmiany sprzętowe. Spekuluje się, że Note 10 Lite ma mieć rozdzielczość przynajmniej 48 megapikseli. Byłoby to ciekawe zagranie i przedsmak tego, co pokaże Galaxy S11 wraz ze swoim aparatem o zawrotnej rozdzielczości 108 Mpix.

Premiera Galaxy Note 10 Lite podobno jeszcze w 2019 r.

REKLAMA

Zostało już niewiele czasu, ale przecieki donoszą, że premiera ma się odbyć jeszcze w grudniu. Niektóre źródła mówią, że Galaxy Note 10 Lite ma być wyceniony w Europie na 670 euro, czyli na 2855 zł. Dla porównania, Note 10 debiutował w Polsce w cenie 4149 zł, a najtańszy Note 10+ kosztował 4799 zł. Obecnie smartfony można kupić za odpowiednio 3999 i 4499 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA