mBank rusza z nowym kreatorem, dzięki któremu pokolorujesz czarno-białe zdjęcia

Lokowanie produktu

Szukasz prezentu świątecznego dla rodziców lub dziadków? Kapitalnym pomysłem mogą być ich zdjęcia z młodości przedstawione w zupełnie nowym świetle. Czarno-białe fotografie możesz teraz pokolorować z kreatorem mBanku.

13.12.2019 09.59
Z nowym kreatorem mBanku pokolorujesz czarno-białe zdjęcia

31 zdjęć z wyjścia na kawę, 15 z przymierzalni, 24 z wizyty u fryzjera i 1534 z ostatnich wakacji. Takie liczby nie robią na nikim wrażenia, bo dziś fotografujemy wszystko i wszędzie. Nie ma w tym nic złego, bo przecież nowa technologia jest po to, by z niej korzystać. Czasami zapominamy jednak, że wśród setek naszych zdjęć znajdują się prawdziwe perełki, do których po latach będziemy wracać z sentymentem.

Przykładowo, moja córeczka ma dokładnie 1670 zdjęć z pierwszego roku życia, a są to wyłącznie zdjęcia po selekcji i obróbce. Surowych fotografii było kilkukrotnie więcej. Cóż, takie zalety posiadania taty-fotografa. Już dziś wracam do pierwszych zdjęć z sentymentem, a doskonale wiem, że z każdym rokiem będą one nabierać mocy.

 class="wp-image-1054141"

Jeszcze nie tak dawno temu takie możliwości po prostu nie istniały. Kiedy patrzę na moje archiwum z dzieciństwa, widzę kilkaset zdjęć. Dzieciństwo moich rodziców zachowało się na kilkudziesięciu fotografiach. Dziadków - już tylko na kilku pojedynczych. To właśnie te ostatnie są dziś najcenniejsze.

Stare zdjęcia rodzinne można w piękny sposób odświeżyć. Wystarczy je pokolorować. Teraz można to zrobić w kilka sekund.

Czarno-białe zdjęcia rodzinne mają ogromną wartość sentymentalną, więc warto o nie zadbać. Polecam zeskanowanie ich w wysokiej rozdzielczości, aby stworzyć cyfrową kopię, która nie będzie nadgryzana zębem czasu.

Można też pójść o krok dalej i pokolorować czarno-białe zdjęcia. Taka możliwość istnieje od dłuższego czasu, ale nigdy nie była tak prosta, jak dziś.

Pamiętacie szał wokół pokolorowanych klasyków polskiego kina? Kiedy „Sami swoi” trafili na ekrany telewizorów w 2001 roku, wiele osób przecierało oczy ze zdziwienia. Na przełomie stuleci trzeba było zatrudnić do koloryzacji hollywoodzką firmę Dynacs Digital Studios. Prace obejmowały kilka miesięcy przygotowań i drugie tyle postprodukcji.

Dziś koloryzacja czarno-białych materiałów jest dostępna dla każdego, a w przypadku zdjęć trwa dosłownie kilka sekund i odbywa się zupełnie automatycznie. Wystarczy połączenie z internetem.

mBank ruszył z nietuzinkową akcją, w której możecie pokolorować swoje archiwalne zdjęcia rodzinne.

„Bądź bogatszy o dobre pomysły” - pisze na swojej stronie mBank, pokazując jednocześnie kreator przekształcający zdjęcia czarno-białe na kolorowe. Na stronie projektu wystarczy załadować własne zdjęcie w formacie .jpg lub .png i kliknąć przycisk „wyślij”. Po chwili otrzymamy automatycznie pokolorowane zdjęcie.

Sprawdziłem działanie tego kreatora na własnych zdjęciach i efekty są naprawdę świetne. Kolory są dobierane bardzo naturalnie, z dobrym uwzględnieniem tonacji skóry. Kreator musi odgadnąć kolor włosów i ubrań, ale wychodzi mu to naturalnie.

 class="wp-image-1054147"
 class="wp-image-1054135"

Kolorystyka jest utrzymana w tonacji kojarzącej się z analogowym filmem, dzięki czemu zdjęcia zachowują swój archiwalny charakter. Nie ma obawy, że kilkudziesięcioletnia fotografia zacznie wyglądać jak cukierkowy obrazek.

mBank przygotował też konkurs.

„Kolorowe święta z mBankiem” to konkurs przygotowany dla osób, które chcą pokolorować swoje zdjęcia. Wystarczy skorzystać z kreatora kolorowych fotografii w terminie od 29 listopada 2019 r. do 22 grudnia 2019 r.

Organizatorzy spośród przesłanych zdjęć wybiorą 200 najciekawszych fotografii, które zostaną wydrukowane i trafią do właścicieli w formie odbitki. Szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie na stronie konkursowej.

Jeżeli szukasz prezentu dla rodziców i dziadków, odświeżone zdjęcia w kolorze mogą być świetnym pomysłem.

Szczególnie, jeśli będą to zdjęcia z dzieciństwa. Dziadkowie nie mają ich wiele, więc prezent na pewno wywoła uśmiech na ich twarzach. A przy okazji możemy sprawdzić, jak bardzo nasze czasy różnią się od realiów sprzed kilkudziesięciu lat. Będzie to świetna pamiątka rodzinna, do której z przyjemnością będziecie wracać.

Więcej o akcji na stronie kreatora.

* Tekst powstał we współpracy z mBankiem.

Lokowanie produktu
Najnowsze