REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jeśli masz zamiar kupić jedną aplikację fotograficzną, kup tę. Photo Pills jest przeceniona o 50 proc.

Podobno w fotografii amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o pieniądze, a mistrz czeka na światło. Jeśli masz dość czekania, sprawdź kapitalną aplikację Photo Pills, która jest przeceniona o połowę.

02.12.2019
17:26
fotografia krajobrazu - photo pills
REKLAMA
REKLAMA

Im dłużej fotografuję, tym bardziej widzę, jak ważne jest światło w fotografii. Na ostatnim wyjeździe wakacyjnym praktycznie nie fotografowałem w południa, bo wiedziałem, że będę rozczarowany efektami. Zamiast tego wybierałem się na sesje foto późnym popołudniem, podczas złotej lub wręcz błękitnej godziny.

Są to pory dnia, w których Słońce jest nisko, dzięki czemu światło jest miękkie. Atmosfera Ziemi działa niczym dyfuzor lampy, dzięki czemu cienie przestają być ostre. Dodatkową zaletą jest fakt, że promienie słoneczne padające od boku podkreślają wszelkie faktury i struktury, czy to w architekturze, czy w krajobrazie, czy też w portrecie. Zdjęcia przestają był płaskie i nabierają głębi.

fotografia krajobrazu - photo pills class="wp-image-1050148"

Korzystanie z dobrodziejstw złotej i błękitnej godziny to oczywiście nie nowość. Mówi o tym każdy podręcznik fotografii. Mało który mówi jednak o tym, jak przygotować się do zdjęć, a tutaj z pomocą przychodzi kapitalna aplikacja Photo Pills. Jej standardowa cena wynosi ok. 50 zł w Google Play i Apple App Store. Teraz, w ramach Black Friday i Cyber Monday, aplikację można kupić znacznie taniej: za ok. 24 zł.

Dzięki Photo Pills będziesz wiedział, gdzie i o której godzinie będzie Słońce lub Księżyc.

Mam zasadę, że na każdym dłuższym wyjeździe staram się zrobić przynajmniej kilka zdjęć o wschodzie Słońca. Lubię klimat, jaki wtedy panuje, a wczesne wstanie z łóżka zawsze wynagradza piękne światło.

Tylko skąd wiedzieć, gdzie będzie Słońce w momencie wschodu? Na ostatnim wyjeździe kierowałem się intuicją. Mniej więcej wiedziałem, gdzie będzie wschodzić Słońce, więc udało mi się uchwycić taki kadr.

fotografia krajobrazu - photo pills class="wp-image-1050133"

Dało się to jednak zrobić lepiej. Przykładowo, kilka klifów dalej znajdowały się niesamowicie urokliwe ławki i huśtawki. Mogłem zaplanować kompozycję w taki sposób, by uchwycić na jednym zdjęciu zarówno wschodzące Słońce, jak i huśtawkę. Niestety Słońce wzeszło tak szybko, że nie było czasu udać się z aparatem w odpowiednie miejsce.

fotografia krajobrazu - photo pills class="wp-image-1050130"

To właśnie w takich sytuacjach przydaje się Photo Pills, ponieważ aplikacja pokazuje dokładną pozycję Słońce (i Księżyca) o wybranej porze doby w wybranym dniu. Można włączyć widok AR, w którym ruch Słońca zostanie nałożony na obraz z kamery. Dzięki temu można perfekcyjnie zaplanować sesję zdjęciową. Można sprawdzić nie tylko miejsce, w którym powinniśmy się ustawić, ale też poznać dokładną godzinę, o której powinniśmy być gotowi z aparatem.

To dopiero wierzchołek góry lodowej możliwości Photo Pills.

fotografia krajobrazu - photo pills class="wp-image-1050145"

Aplikacja bardzo zyskuje w fotografii nocnej, ponieważ pozwala poznać trasę Księżyca, a także dokładną lokalizację widoku Drogi Mlecznej. Photo Pills sprawdzi się doskonale również przy nietypowych zjawiskach, np. zaćmieniach Słońca lub Księżyca.

Do tego aplikacja wyświetla dokładne godziny trwania tzw. złotej i błękitnej godziny, czyli okresu tuż przed i tuż po zachodzie Słońca.

Dodatkowo aplikacja ma wbudowane kalkulatory ekspozycje i kątów widzenia, które pozwolą zaplanować realny kadr. Można m.in, dobrać ekspozycję w zdjęciach nocnych, czy też w zdjęciach z wykorzystaniem filtrów, np. pełnego filtr szarego, będącego powszechnym wyposażeniem fotografów krajobrazowych.

Jeśli szukasz aplikacji, która znacznie podniesie jakość twojej fotografii krajobrazowej, Photo Pills jest idealnym wyborem.

fotografia krajobrazu - photo pills class="wp-image-1050136"
REKLAMA

Żałuję, że dopiero teraz skusiłem się na zakup Photo Pills, ale lepiej późno niż wcale. Zdecydowanie polecam, bo aplikacja jest przeceniona o połowę, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. W obu przypadkach kosztuje niespełna 24 zł, podczas gdy standardowa cena wynosi prawie 50 zł.

Ta promocja potrwa jeszcze tylko dziś, więc warto się pospieszyć. To prawdziwa perełka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA