REKLAMA

Orange powiększa pakiety roamingowe dla klientów. Wzrosną nawet do 9 GB

Jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla klientów. Szczególnie dla tych, którym zdarza się płacić za dodatkową paczkę danych w roamingu. Powiększone pakiety Orange obowiązywać będą tylko na terenie Unii Europejskiej.

27.12.2019 15.12
orange cyber monday 2019
REKLAMA
REKLAMA

Należy również nadmienić, że ogłoszone przez Orange zmiany wynikają z wdrożenia przepisów unijnych regulujących stawki hurtowe za transmisję danych w UE. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy więc założyć, że w ślad za pomarańczowym operatorem pójdą również inne polskie sieci.

Orange: większe pakiety i nowe stawki w roamingu na terenie UE

Od 1 stycznia 2020 r. użytkownicy mobilnych usług abonamentowych i pre-paid Orange będą mogli przesyłać w roamingu w krajach Unii Europejskiej więcej danych niż dotychczas. Na przykład w ramach pakietów Orange Love miesięczny transfer wzrośnie nawet do 9 GB.

Niższe będą też opłaty za przesyłanie danych po wyczerpaniu pakietu. Stawka za każdy MB danych po wykorzystaniu pakietu spadnie z 0,0234 zł do 0,01845 zł brutto. Dzięki temu cena 1 GB (1024 MB) od Nowego Roku będzie niższa o ponad 5 zł.

Taka sama obniżka dotyczy opłat dodatkowych za każdy MB oraz MMS, które mogą zostać doliczone w przypadku naruszania Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) z roamingu w UE.

REKLAMA

Czekamy na wiadomości od pozostałych operatorów

Opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej to temat, który dotyczy ogromnej grupy ludzi. W tym mnie. Dlatego bardzo się cieszę z kolejnej zmiany na plus, dzięki której prawdopodobnie nie będę musiał tak często szukać losowej sieci Wi-Fi, w losowym kraju UE tylko po to, żeby dokupić dodatkowy pakiet danych, bo właśnie skończył mi się internet i mogę się pożegnać z nawigacją, airbnb i… no właściwie to chyba wszystkimi narzędziami, z których korzystam w podróży. Takie czasy...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA