REKLAMA

Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych. Zapłacisz abonament?

Pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje na temat zawartości konsumenckiej wersji subskrypcji Microsoft 365. Drogo najprawdopodobniej nie będzie. Ale też sam abonament niewiele zmieni w ofercie.

05.12.2019 14.20
Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych. Wiemy co ma zawierać
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft 365 to usługa na dziś przeznaczona dla większych firm. Jej użytkownicy w ramach subskrypcji otrzymują dostęp do Windowsa 10 Enterprise, Office’a 365 oraz Enterprise Mobility + Security. Oferta ta cieszy się dużym powodzeniem i doskonale wpisuje się w strategię Microsoftu, w ramach której im więcej produktów serwowanych jest jako usługi, tym lepiej.

Nic więc dziwnego że sukces pakietu Microsoft 365 odpowiedzialna za nią firma chce rozszerzyć o użytkowników indywidualnych. O konsumenckiej subskrypcji plotkuje się od wielu miesięcy. Co miałaby zawierać, skoro użytkownik indywidualny ma w nosie Enterprise Mobility + Security, a za Windowsa zapłacił kupując komputer?

Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych – co zawiera i ile kosztuje?

Według informacji zdobytych nieoficjalną drogą przez Mary Jo Foley – jedną z najrzetelniejszych i najlepiej poinformowanych dziennikarek zajmujących się Microsoftem – oferta Microsoft 365 ma w zasadzie zastąpić oferowane dziś usługi Office 365 Personal oraz Office 365 Home. Rewolucji więc nie będzie. Choć oczywiście będą drobne zmiany.

Z oczywistych względów Windows 10 i Enterprise Mobility + Security nie będą częścią pakietu. W zamian dostaniemy… nie, nie Xbox Game Pass ani nic z tych rzeczy, a wersję usługi Teams przeznaczoną dla indywidualnego użytku. Ta ma się nazywać Teams for Life.

REKLAMA

Nie jestem pewien po co użytkownikowi indywidualnemu usługa do komunikacji grupowej (będąca kopią Slacka, który z kolei jest rozwinięciem IRC-a), ale też po prawdzie nie do końca wiemy czym Teams for Life będzie się różnił od firmowego Teams.

Sam Microsoft 365 dla użytkowników indywidualnych ma być wprowadzony do oferty najbliższego lata – prawdopodobnie całkowicie zastępując Office’a 365. Na dziś Office 365 Home kosztuje 430 zł rocznie lub 43 zł miesięcznie. Z kolei Office 365 Personal to wydatek 300 zł rocznie lub 30 zł miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA