REKLAMA

Kolejny iPad Pro będzie miał wyświetlacz mini-LED. Podobny ma trafić do 16-calowego MacBooka

Według znanego analityka najbardziej profesjonalne sprzęty Apple’a zostaną w przyszłym roku odświeżone o zupełnie nowe matryce. MacBook Pro i iPad Pro będą wykorzystywać technikę mini-LED.

03.12.2019 11.26
ipad pro 11 opinie
REKLAMA
REKLAMA

Ming-Chi Kuo to dobrze znane fanom Apple’a nazwisko. Ten analityk udowodnił już nieraz, że jest zaskakująco kompetentny, niejednokrotnie trafnie interpretując trendy rynkowe i informacje od podwykonawców. Nieraz już przewidział prawdziwą przyszłość, a tym razem ma nam nieco do opowiedzenia o 16-calowym MacBooku Pro i iPadzie Pro przyszłej generacji.

Według pozyskanych przez niego informacji, cytowanych przez MacRumors, w przeciągu najbliższych dwóch do trzech lat Apple wprowadzi sześć produktów z wyświetlaczami mini-LED. Jako pierwsze pojawią się iPad Pro z układem A14X na jesień i 16-calowy MacBook Pro na zimę.

MacBook Pro i iPad Pro z wyświetlaczem mini-LED.

Podwykonawcami tych wyświetlaczy mają być LG Display i General Interface Solution. Z uwagi na zupełnie inny system podświetlenia od aktualnie wykorzystywanych matryc, nowe urządzenia za sprawą mini-LED mają być jeszcze smuklejsze i lżejsze, nie tracąc przy tym na jakości obrazu.

Technika Mini-LED pozwala na zbliżenie się jakością wyświetlania do matryc OLED, a zarazem nie jest ona tak podatna na fizyczne zużycie składających się na nie pikseli. Mini-LED-y obsługują poszerzoną paletę barwną (WCG), cechują się znakomitym kontrastem i bardzo dobrą reprodukcją kolorów.

REKLAMA

Według niepotwierdzonych informacji, Apple ma zaprezentować odświeżonego iPada Pro już na wiosnę przyszłego roku. Ten tablet jednak będzie zawierał wyświetlacz wykonany podobną techniką co dotychczasowe.

Wszystkie powyższe informacje mają charakter nieoficjalny i mimo bardzo dobrej reputacji pana Ming-Chi Kuo powinny być traktowane jako niepotwierdzone plotki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA