REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Marzysz o Tesli Cybertruck? Oto wersja zbudowana z LEGO. Tak samo kanciasta, jak oryginał

To była tylko kwestia czasu. Tak wygląda nowa Tesla Cybertruck… zbudowana z klocków LEGO.

06.12.2019
17:51
Marzysz o Tesli Cybertruck? Oto wersja zbudowana z LEGO
REKLAMA
REKLAMA

Zanim jednak rzucicie kartami kredytowymi w stronę monitorów – to dopiero pomysł. A nawet idea, zgłoszona przez użytkownika BrickinNick do sekcji LEGO Ideas, gdzie konsumenci mogą zgłaszać własne projekty klockowych zestawów, a te z nich, które wesprze ponad 10 tys. osób, mogą w przyszłości trafić do produkcji.

Jak wygląda Tesla Cybertruck w wersji LEGO?

 class="wp-image-1053073"
Tak wygląda oryginał...
LEGO Cybertruck class="wp-image-1053085"
...a tak jego klockowy odpowiednik.

Cóż, prawdziwa Tesla Cybertruck nie jest przykładem jakiejś szczególnej geometrycznej finezji, toteż jej klockowa wersja wcale nie jest bardziej kanciasta od oryginału.

Kształt pickupa oddano tu ze sporą pieczołowitością. BrickinNick zadbał także o detale, takie jak otwierany frunk i klapa paki, która – niestety – nie pełni tu także roli rampy, jak w prawdziwym Cybertrucku. Twórca zastrzega jednak, że w gotowym wydaniu takie elementy jak wysuwana rampa czy zasuwana pokrywa paki są możliwe do wdrożenia. Ba, dzięki elementom z sekcji Technic można by było utworzyć z LEGO Cybertrucka prawdziwie elektryczny pickup.

LEGO Cybertruck class="wp-image-1053082"

Dostępne klocki LEGO nie pozwalają też na wierne odwzorowanie przedziwnych felg pickupa Tesli, toteż domorosły konstruktor posłużył się elementem wyglądającym na śmigło. Nadal wygląda to całkiem nieźle.

Na razie w zestawie brakuje teslowego quada, którego mogliśmy zobaczyć na prezentacji Cybertrucka, ale BrickinNick nie wyklucza, że mógłby on powstać jako dodatek do zestawu.

 class="wp-image-1053070"

Całość ma wymiary 35,6 x 15,2 x 12,7 cm. To znacznie mniej niż klockowy model Bugatti Chirona, ale blisko istniejącego modelu Astona Martina DB5 czy nowego Land Rovera Defender. Mam nadzieję, że jeśli LEGO Cybertruck kiedykolwiek trafi do produkcji, to właśnie jako tak rozbudowany model w serii Creator Expert, albo przynajmniej LEGO Technic.

LEGO Cybertruck class="wp-image-1053079"

Nie jest to zresztą pierwszy Cybertruck z klocków.

Tuż po premierze Tesli Cybertruck swoją wizję na klockowego pickupa pokazał Peter Blackert - inżynier Forda, który zaprojektował nie tylko półciężarówkę, ale także wspomnianego wczesniej Quada, a nawet... Elona Muska. Prawdę mówiąc jego projekt podoba mi się bardziej od tego zgłoszonego w sekcji LEGO Ideas, ale to właśnie ten powyższy ma większe szanse trafić do masowej produkcji.

 class="wp-image-1053088"
 class="wp-image-1053091"

LEGO Cybertruck? Nie zdziwię się, jeśli wyprzedzi Teslę Cybertruck.

W chwili pisania tego tekstu BrickinNick zebrał poparcie ponad 2000 osób, a jego projekt został wyróżniony na stronie LEGO Ideas przez administratorów.

REKLAMA

Temat klockowego pickupa podłapują pomału największe media technologiczne i motoryzacyjne, więc jest spora szansa, że wymagane 10 tys. kliknięć pojawi się przy projekcie w mgnieniu oka.

A znając tempo produkcyjne Tesli, jest wręcz spora szansa, że prototypowy pickup z klocków trafi na rynek jeszcze zanim prawdziwy Cybertruck wyjedzie na drogi…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA