REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

No nareszcie! Zmiana w Kalendarzu Google pozwoli ci naprawić pomyłki przy planowaniu dnia

Przeciętny człowiek ma w kalendarzu na telefonie jeden kalendarz, ale ci, którzy pracują z innymi ludźmi lub po prostu są bardziej zorganizowani, mają ich wiele. Kalendarz Google nie był do tej pory najlepszym miejscem dla takiego stylu pracy - to się właśnie zmienia.

09.12.2019
14:22
Aktualizacja Google Calendar
REKLAMA
REKLAMA

Sam w moim Kalendarzu Google mam 7 osobnych kalendarzy. Prywatny, współdzielony z żoną + pięć kalendarzy służbowych. Każdy pełni inną funkcję, każdy jest potrzebny, do każdego wpisuję inne zadania. O ile jednak Google Calendar ładnie wyświetla wszystkie eventy ze wszystkich kalendarzy, tak do tej pory brakowało w nim jednej opcji.

Kalendarz Google w końcu pozwoli na zmianę kalendarza.

Do tej pory, jeśli wpisując nowe wydarzenie pomyliliśmy kalendarz, jedyną opcją na zmianę stanu rzeczy było... usunięcie wydarzenia i dodanie nowego. Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę nie dało się zmienić w polu edycji kalendarza, do którego chcemy przypisać dane wydarzenie. Korzystam z wielu urządzeń na raz i często jako domyślny kalendarz Google Calendar otwiera mój prywatny. Nie zliczę, ile razy przez omyłkę wpisałem godziny dyżuru w pracy do prywatnego kalendarza, zamiast dodać je do kalendarza dyżurów, i musiałem usuwać i dodawać wydarzenie na nowo. Sytuacja o tyle kuriozalna, iż jest to jedna z najbardziej podstawowych funkcji w aplikacji kalendarza. A jednak w Google Calendar do tej pory jej brakowało.

Teraz wystarczy dotknąć nowego pola wyboru kalendarza w oknie edycji wydarzenia i voila - możemy wybrać, do jakiego kalendarza przypisujemy wydarzenie.

Tak wygląda pole edycji przed aktualizacją (nie możemy wybrać kalendarza):

Kalendarz Google zmiany class="wp-image-1053880"

A tak po aktualizacji (zrzut ekranu z Androida):

Kalendarz Google co nowego class="wp-image-1053883"
REKLAMA

Nowa wersja aplikacji trafia już do użytkowników smartfonów z Androidem - jeśli jeszcze jej nie macie, można wejść do Sklepu Play i zobaczyć, czy w sekcji "Moje gry i aplikacje" nie czeka przypadkiem update. Wersja Kalendarza na iOS jeszcze nie otrzymała aktualizacji, ale zapewne stanie się to niebawem.

Zmiana w Kalendarzu Google nie należy do największych, ale ten drobiazg z pewnością ułatwi życie wielu ludziom.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA