Nie tylko prasuje, ale też odświeża i dezynfekuje. Taka jest stacja do prasowania Tefal Ixeo Power QT2020

Lokowanie produktu

Co łączy wigilijną kolację, sylwestrową noc, randkę i rozmowę o pracę? To, że koszula musi być wyprasowana.

04.12.2019 19.34
Jakie żelazko parowe kupić? Zestaw Tefal Ixeo Power QT2020

Czego potrzebujemy, żeby nasze ubranie wyglądało schludnie? Po pierwsze pralki, po drugie suszarki, po trzecie deski do prasowania, po czwarte żelazka, po piąte parownicy.

Listę tę można skrócić, jeśli deskę, żelazko i parownicę wymienimy na rozwiązanie typu „wszystko w jednym”. Takim rozwiązaniem jest Tefal Ixeo Power QT2020.

Po pierwsze żelazko

 class="wp-image-1046258"

Tefal Ixeo Power QT2020 to stacja do prasowania, składająca się z trzypozycyjnej deski do prasowania i żelazka parowego. Dodatkowo urządzenie posiada mobilny zbiornik na wodę, przy pomocy którego można prasować parą w dowolnym miejscu, nawet bez użycia deski.

Dzięki mocy 2170 W i wyrzutowi pary prasuje się nim łatwo i wydajnie. Samo żelazko jest kompaktowych rozmiarów i jest lżejsze niż typowe żelazka. To zaleta, ponieważ można nim łatwiej manewrować między guzikami oraz nie zaprasowywać kantów spodni lub koszuli, jeśli chcemy tego uniknąć.

Prasowanie nie wymaga ręcznej regulacji temperatury. Zastosowano tutaj technologię Smart Protect, która zapewnia uniwersalną temperaturę, bezpieczną do wszystkich typów tkanin.

Jeśli jakieś elementy naszego ubrania są mocniej pogniecione i chcemy skutecznie i szybko poprawić ich wygląd, to z pomocą przychodzi przycisk regulujący moc wyrzutu pary. Jednorazowe naciśnięcie wyrzuca podstawową ilość pary, a dwukrotne naciśnięcie wyrzuca olbrzymią ilość pary wodnej, aby rozprasować wszelkie zagniecenia.

W zestawie ze stacją do prasowania jest również szczotka nakładana na żelazko. Przydaje się ona przy prasowaniu grubych tkanin.

Po drugie generator pary

 class="wp-image-1046261"

Pod deską, w specjalnym stojaku, jest miejsce na generator pary. Jest on gotowy do pracy już po 70 sekundach od uruchomienia i zapewnia wyrzut pary wodnej o sile 90 g/min i pod ciśnieniem 5,8 bara. To standardowy tryb pracy tego generatora.

Wspomniane dwukrotne naciśnięcie przycisku na żelazku spowoduje wyrzut pary o sile 200 g/min.

Para wodna to nie tylko sposób na usuwanie zagnieceń w ubraniu. Można jej siłę i właściwości wykorzystać do odświeżania i dezynfekcji np. zasłon, narzuty na kanapę, poszewki na poduszkę, itp. Tefal Ixeo Power QT2020 zapewnia równomierne rozprowadzanie gorącej pary we włóknach tkanin, co powoduje odświeżanie i usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Taki sposób dezynfekcji usuwa również 99,9 proc. zarazków i bakterii.

Po trzecie deska

 class="wp-image-1046255"

Stacja do prasowania składa się również z deski, którą można łatwo składać, rozkładać, podnosić, obniżać i ustawiać położenie platformy do prasowania.

Tefal Ixeo Power QT2020 pozwala na prasowanie w pionie, poziomie oraz w pozycji pośredniej - pod kątem 30 stopni. To rozwiązanie jest najwygodniejsze i najbardziej cenione przez użytkowników. W tym trybie ubranie trochę wisi, a trochę leży, co w połączeniu z małym i zwinnym żelazkiem ułatwia prasowanie.

Deska ma wbudowany stojak na generator pary i uchwyt do odkładania żelazka. Po złożeniu konstrukcji można ją łatwo przestawiać dzięki wbudowanym w podstawę kółkom.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby zabrać do jednej ręki generator pary, do drugiej żelazko i oddalić się z nimi od deski. Wtedy możemy wyprasować zasłony albo odświeżyć kanapę.

 class="wp-image-1046252"

Kolejną zaletą Ixeo Power QT2020 od Tefal jest to, że zestaw ten wygląda po prostu ładnie. Urządzenie może stać w garderobie lub w rogu sypialni bez potrzeby chowania go co chwilę do szafy.

*Materiał powstał we współpracy z marką RTV EURO AGD

Lokowanie produktu
Najnowsze