REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei P40 i Huawei P40 Pro zadebiutuje pod koniec marca

Huawei zdradził, kiedy zaprezentuje swoje nowe telefony. Huawei P40 i Huawei P40 Pro będzie można kupić już na wiosnę przyszłego roku.

17.12.2019
21:07
huawei-p30-pro-2-of-37
REKLAMA
REKLAMA

Chińska firma jest już dawno po prezentacji swoich topowych smartfonów z linii Huawei Mate 30. Niestety w wyniku wojny handlowej Państwa Środka ze Stanami Zjednoczonymi Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro nie mają dostępu do usług Google’a.

Mimo to Huawei planuje wydać nowe topowe smartfony w przyszłym roku w Europie.

Nie wiadomo jeszcze, czy Huawei P40 i Huawei P40 Pro będą miały dostęp do usług Google Play. Nie wiemy też, jaka będzie ich specyfikacja, skoro nie jest jasne, w jakim stopniu Chińczycy będą mogli w świetle amerykańskiego prawa współpracować z przedsiębiorstwami ze Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciel firmy, dyrektor ds. produktów konsumenckich Richard Yu zdradził jednak, że Huawei P40 i Huawei P40 Pro zadebiutują w pierwszym kwartale przyszłego roku, a konkretnie pod koniec marca. Konferencja, podczas której nowe sprzęty zostaną zaprezentowane światu, odbędzie się w Paryżu.

Huawei P40 i Huawei P40 Pro - co już wiemy?

REKLAMA

Urządzenie pod względem designu ma być „inne niż wszystkie”, ale nic więcej na ten temat nie wiemy. Jak na razie nie ma bowiem wiarygodnych przecieków co do specyfikacji urządzeń, ale spodziewamy się, że będą pracować pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką EMUI 10. Nadal jest za wcześnie, by pojawił się telefon chińskiej firmy z systemem Harmony OS.

Osoby, którym zależy na usługach Google’a, mogą być mimo wszystko rozczarowane. Warto jednak odnotować, że Huawei pracuje teraz w pocie czoła, by zaoferować użytkownikom z Europy tzw. Huawei Mobile Services. W skład pakietu ma wchodzić m.in. Huawei Pay i możliwe, że ta usługa zadebiutuje razem z nowymi topowymi sprzętami jako zastępstwo niedostępnego Google Pay.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA