REKLAMA

Wiemy, jak będą wyglądać Huawei P40 i P40 Pro

Znany i szanowany informator posługujący się pseudonimem OnLeaks opublikował pierwsze rendery telefonów Huawei P40 i P40 Pro. Przypomnijmy sobie wszystkie wiarygodne informacje na ich temat.

20.12.2019 10.15
huawei p40 co wiemy
REKLAMA
REKLAMA

Linia telefonów P40 będzie dość zagadkowa. Będą to pierwsze urządzenia z serii P, które nie będą zgodne z Usługami Play. To oznacza, że nie pojawią się na nich usługi takie, jak Gmail, YouTube, Mapy Google czy Sklep Play. Zamiast nich pojawi się repozytorium aplikacji AppGallery i usługi Huaweia. System EMUI, pod kontrolą którego będą działać te telefony, bazować będzie nie na Androidzie 10, a na otwartoźródłowym AOSP 10, z którego ten się wywodzi.

Czym nam Huawei zrekomensuje brak usług Google’a? Na pewno jak zawsze rewelacyjnym sprzętem. Za sprawą OnLeaks dowiadujemy się jak będą wyglądać telefony P40 i P40 Pro… przynajmniej częściowo, bo na pierwszych materiałach nie widać za wiele. Co jeszcze wiemy o nowościach od tego potężnego chińskiego producenta?

Huawei P40 i Huawei P40 Pro – wszystkie informacje w jednym miejscu.

Telefony z serii P40 zostaną oficjalnie zaprezentowane przez firmę Huawei w marcu i nie będą pokazywane na odbywających się wcześniej targach Mobile World Congress w Barcelonie. Przedstawiciele firmy twierdzą też, że P40 będą cechować się wzornictwem „jakiego jeszcze nie widzieliśmy” – więc nie będą przypominać starszych urządzeń z linii P.

Specyfikacja aparatu w Huawei P40 nie jest znana. Jednak z samych wizualizacji i renderów jakie trafiły do Sieci wiemy, że będzie to duża jednostka, składająca się z czterech modułów fotograficznych.

REKLAMA

Telefon ten prawdopodobnie też będzie zawierać ośmiordzeniowy procesor Kirin 990. Co prawda nikt tego nie potwierdził, to jednak najnowszy z układów stworzonych przez należącą do Huaweia firmę HiSilicon. To również sugeruje, że telefony P40 będą zgodne z sieciami 5G.

Według informacji z dość niepewnych źródeł, aparat będzie bazował na 64-megapikselowym module Sony IMX686, a dodatkowe moduły mają zapewnić 10-krotny zoom, szeroki kąt, makro i czujnik ToF. Akumulator wedle tych niepewnych źródeł ma mieć pojemność 5500 mAh.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA