REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

100 sztuk na cały kraj. Huawei Mate 30 Pro oficjalnie w Polsce za 4299 zł

Pomimo braku usług Google’a król mobilnej fotografii zmierza na Polski rynek. Huawei Mate 30 Pro debiutuje oficjalnie w naszym kraju.

06.12.2019
14:03
huawei-mate-30 pro
REKLAMA
REKLAMA

Huawei Mate 30 Pro to takie creme de la creme w portfolio chińskiego producenta. Urządzenie miało potencjał stać się liderem w świecie smartfonów z Androidem. Wykorzystano do jego produkcji topowe podzespoły, a zastosowany w telefonie aparat fotograficzny zawstydza konkurencję. Wszystkie plany spaliły jednak na panewce. Firma dostała… bana.

Donald Trump nie tylko skutecznie odciął producenta nie tylko od budowy sieci 5G zarówno w Stanach Zjednoczonych, ale również od wielu amerykańskich firm. W związku z tym Google nie może robić interesów z chińską firmą, a w rezultacie systemy Android z usługami Google Play są poza zasięgiem Huaweia. Cały czas w grze są jednak jakieś ugody i przedłużanie okresu przejściowego, więc mimo przeszkód Huawei działa nadal i współpracuje z niektórymi firmami wywodzącymi się ze Stanów.

Topowy smartfon Huawei trafia jednak do Polski bez dostępu do usług Google’a

Urządzenie działa pod kontrolą czystemu systemu Android „z usługami Huawei”. Z początku spodziewaliśmy się, że będzie to wyłącznie taka proteza, ale firma naprawdę przyłożyła się do zadania. Na polskim rynku już na początku przyszłego roku skorzystamy między innymi z płatności Huawei Pay.

Usługa płatności Huaweia działa już w Rosji i możliwe, że w przyszłości trafi też do Hiszpanii. U nas będzie na pewno, aczkolwiek nadal czekamy na listę banków, które to wspierać w naszym kraju. Oprócz tego klienci mogą liczyć na  Huawei Wideo, Huawei Muzyka, Huawei Reader. W sam raz na premierę nowego smartfona.

Już tydzień temu informowaliśmy, że Huawei wysłał zaproszenie do mediów na prezentację telefonu Mate 30 Pro. Ta odbyła się dzisiaj i mieliśmy okazję wziąć w niej udział. Dzięki temu wiemy, jakie bonusy firma przygotowała na premierę. W dodatku okazało się, że producent miał w rękawie jeszcze jednego sprzętowego asa.

Urządzenie zostało wycenione w naszym kraju na 4299 zł. Klienci, którzy zdecydują się zamówić je w przedsprzedaży, otrzymają w dodatku za symboliczną złotówkę bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, które przypominają pierwszą generację AirPodsów. Oprócz tego klienci za darmo otrzymają dostęp do programu VIP Service.

huawei mate 30 pro polska 1 class="wp-image-1052920"

Klienci z pewnością docenia, że jako VIP-y będą mogli brać udział w „badaniach opinii dotyczących produktu”. Oprócz tego na liście profitów wymieniane są „dedykowana infolinia” oraz „dodatkowa ochrona ekranu”. Oznacza to, że klienci mogą liczyć na jednorazową bezpłatną wymianę ekranu lub tylnej obudowy w przypadku uszkodzenia w ciągu 6 miesięcy od zakupu.

huawei mate 30 pro polska 2 class="wp-image-1052923"

Naprawy gwarancyjne realizowane są z kolei w systemie door-to-door, a przesyłka urządzenia do serwisu jest darmowa. W gratisie firma dorzuca również voucher na smartwatch Huawei Watch GT 2, który będzie można kupić za symboliczną złotówkę.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że Huawei przygotował na polski rynek tylko 100 sztuk modelu Mate 30 Pro. I nie, nie mówimy tu wyłącznie o przedsprzedaży. Generalnie jest 100 sztuk na cały kraj. Ewidentnie Huawei Mate 30 Pro jest drogim eksperymentem dedykowanym tylko największym fanom marki.

huawei mate 30 pro polska 3 class="wp-image-1052926"
REKLAMA

Huawei MateBook X Pro wraca do sprzedaży

Nowa edycja laptopa marki Huawei ponownie będzie sprzedawana w naszym kraju. Urządzenie w przedsprzedaży będzie kosztowało 5999 zł w podstawowej wersji, ale klienci w ramach bonusu otrzymają na święta razem z laptopem tablet Huawei T5 oraz skórzane etui. Aby skorzystać z promocji, trzeba dokonać zakupu w terminie od 9 do 15 grudnia 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA