REKLAMA

Śledzenie paczek w Wyszukiwarce Google. Firmy kurierskie zaproszone do współpracy

Już niedługo dużo sprawniej dowiemy się co się dzieje z naszą paczką. Nie trzeba będzie otwierać aplikacji kuriera czy jego witryny, wystarczy proste zapytanie do Wyszukiwarki Google.

07.12.2019 10.22
Śledzenie paczek w Wyszukiwarce Google już w testach
REKLAMA
REKLAMA

Wyszukiwarka Google już od lat jest czymś więcej niż inteligentnym katalogiem witryn internetowych. Usługa potrafi odpowiadać na proste pytania, takie jak prośba o rozwiązanie zadania matematycznego czy sprawdzenie prognozy pogody. W nieodległej przyszłości powie nam też gdzie jest nasza paczka.

Google na swoim blogu dzieli się dająca się przewidzieć obserwacją, że już dziś bardzo wiele osób wpisuje w formularze Wyszukiwarki numery listów przewozowych, licząc na szybką informację zwrotną. Planowany mechanizm jest więc tak po prostu odpowiedzią na widoczne zapotrzebowanie.

Firmy kurierskie będą musiały współpracować, by śledzenie paczek w Wyszukiwarce Google mogło działać.

google śledzenie paczek class="wp-image-1053289"
REKLAMA

Google nie zamierza jednak budować skryptów, które same miałyby się logować do aplikacji webowych firm kurierskich i odczytywać informacje. Firma zdecydowała się na bardziej praktyczne (i etyczne) podejście, a więc poleganie na API cyfrowych usług kurierskich. Jeżeli dostawca chce, by funkcja śledzenia transportowanych przez niego paczek działała w Wyszukiwarce, musi Google’owi zapewnić wspomniane API. Przy czym Google zastrzega, że możliwe jest wykorzystanie już tych API, które są już zbudowane dla innych usług.

Usługa ma być dostępna globalnie i już działa w ramach programu pilotażowego, będąc widoczną dla wybranych użytkowników. Nie wiemy jednak ile czasu ma zająć jej przygotowanie do powszechnego wdrożenia i czy od razu w Polsce będzie dostępna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA