REKLAMA

Gry ze Steam, Origin, uPlay w jednym miejscu. Mój ulubiony GOG Galaxy 2.0 nareszcie z otwartą betą

Po miesiącach udoskonalania aplikacji programiści GOG Team są gotowi oddać ją w ręce wszystkich zainteresowanych. Właśnie rusza otwarta beta GOG Galaxy 2.0 - wygodnego programu, który pozwala zarządzać i uruchamiać gry z innych platform na PC. Steam, uPlay, Origin, Epic - nareszcie wszystko znajduje się w jednym miejscu.

09.12.2019 15.35
GOG Galaxy 2.0 nareszcie z otwartą betą na macOS i Windows
REKLAMA
REKLAMA

O GOG Galaxy 2.0 pisałem na łamach Spider’s Web wielokrotnie. Nic w tym dziwnego, bo to aktualnie moje ulubione środowisko uruchomieniowe gier komputerowych. W komentarzach pod tekstami zawsze zaznaczaliście, że nie jesteście zadowoleni z powodu trudnej dostępności bety omawianego programu. Mam wielką przyjemność ogłosić, że to nareszcie się zmienia. Koniec czekania, nadszedł czas testów.

 class="wp-image-1054015"

Należy jednak brać pod uwagę, iż program wciąż działa w fazie beta. Oznacza to, że część funkcji dalej nie jest dostępna, podczas gdy inne mogą nie działać tak dobrze jak byśmy sobie tego życzyli. Dla przykładu integracja z biblioteką popularnej konsoli Nintendo Switch wciąż jest dla mnie wielką zagadką. Jak to działa? Dlaczego widzę część gier z oferty Nintendo? Dlaczego nie widzę pozostałych? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

Z drugiej strony muszę zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich miesięcy aplikacja przepięknie rozwinęła skrzydła. Jej twórcy w końcu rozwiązali problem duplikatów gier na różnych platformach, poprawili integrację z problematycznymi launcherami firm trzecich, usprawnili wyświetlanie okładek, a także dodali integrację z materiałami bonusowymi produktów kupionych na GOG.com. Wciąż nie jest idealnie, ale GOG Galaxy 2.0 w swojej aktualnej formie bez problemu może stanowić waszą bazę wypadową dla gier na PC.

GOG Galaxy 2.0 stał się otwarty. Co dalej?

 class="wp-image-1054018"

GOG Team wciąż ma przed sobą wiele pracy. Sami są sobie winni, ponieważ roztoczyli przede mną piękną wizję jednego programu, który połączy komputerowych i konsolowych graczy. Komputerową i konsolową bibliotekę. Dlatego dopóki nie będę mógł wysłać wiadomości koledze na PS4, samemu siedząc przed laptopem z Windows 10, dopóty wciąż będę nękał ekipę z GOG.com mailami oraz zapytaniami. Najlepiej, gdybym w takiej wiadomości mógł umieścić interaktywne zaproszenie do wspólnej, cross-platformowej gry w Fortnite. To by było.

REKLAMA

Inną funkcją, którą z chęcią zobaczyłbym w GOG Galaxy 2.0 są zaawansowane rekomendacje. Spędziłem 70 godzin w grze XYZ? Oto podobna, równie dobra gra ABC proponowana mi przez system. Najlepiej z podglądem ofert czołowych platform dystrybucji cyfrowej, co bym mógł wybrać i kupić najtańszą kopię. Jestem przekonany, że od technologicznej strony taka funkcja jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania.

Ja tutaj sobie marzę, tymczasem GOG Galaxy 2.0 czeka na waszą opinię. Pobierać, instalować, testować!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA