REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Widzę wiele zastosowań. Nowa funkcja Gmaila pozwala wysyłać wiadomości jako załączniki

Gmail otrzymał nową funkcję. Od teraz, zamiast podawać dalej e-maili, wybrane wiadomości można w łatwy sposób dołączyć jako załączniki.

10.12.2019
11:13
google-gmail
REKLAMA
REKLAMA

Przekazywanie dalej wiadomości e-mail to podstawowa funkcja każdej skrzynki pocztowej. Sam korzystam z niej każdego dnia, gdy informuję pozostałych członków redakcji o ciekawych informacjach prasowych. Twórcy usługi Gmail uznali, że nie w każdym przypadku wysyłanie dalej pojedynczych wiadomości ma sens. I w pełni się z tym zgadzam.

Gmail pozwoli podać dalej wiadomości jako załączniki

Na blogu informującym o nowościach w usłudze G Suite pojawiła się informacja o funkcji dodawania wybranych wiadomości jako załączniki. Do jednej wiadomości można dodać w ten sposób więcej niż jeden e-mail.

Jak to zrobić? W wersji przeglądarkowej po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w nagłówek na liście pojawi się nowa funkcja w menu kontekstowym. Oprócz tego można zaznaczyć wątki i przeciągnąć je do okna tworzenia nowego maila lub przy odpowiadaniu na dowolny inny wątek.

Nowa funkcja ułatwi wysyłanie kilku wiadomości naraz zamiast po sztuce. Będzie można to zrobić nawet bez pobierania ich zawartości na dysk. Dzięki temu odbiorca otrzyma wszystkie niezbędne informacje w jednym wątku.

gmail podaj dalej class="wp-image-1054291"

Widzę naprawdę sporo zastosowań dla tej nowości w poczcie Gmail

Pozwoliłaby mi wysyłać w łatwy sposób do redaktorów prowadzących informacje prasowe związane z jednym tematem w jednym wątku. Z kolei bliskim mógłbym przygotowywać np. paczki z potwierdzeniami rezerwacji wspólnych wczasów.

Zanim wszyscy będą mogli skorzystać z nowej funkcji, minie jednak trochę czasu. Nie wiadomo, kiedy pojawi się to na kontach użytkowników domowych - sam niestety nie mam dostępu do podawania dalej e-maili w formie załączników.

REKLAMA

Wiemy natomiast, że wybrani użytkownicy pakietu G Suite z grup oznaczonych jako Rapid Release korzystają z nowości już teraz. Udostępnianie tej funkcji wszystkim, jak Google podaje na swoim blogu, może jednak potrwać do 15 dni.

Użytkownicy zapisani do grupy Scheduled Release zaczną otrzymywać uaktualnienie 6 stycznia. Również i w tym przypadku udostępnianie nowości może potrwać do 15 dni. Nowość będzie aktywna domyślnie, a admini G Suite nie muszą nic robić, by się pojawiła.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA