REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowość: kanapowy co-op w aktualizacji Fortnite 11.30 na konsolach PS4 i Xbox One

Fortnite 11.30 ucieszy miłośników kanapowego co-opa. Do gry trafił tryb split-screen, dzięki czemu dwóch graczy może się bawić naraz przy jednej konsoli.

12.12.2019
19:23
fortnite 11.30 split screen co-op
REKLAMA

Jeszcze dzisiaj w nocy w trakcie tegorocznej edycji The Game Awards ma się odbyć prezentacja nowej zawartości w grze Fortnite. Jak na razie gracze otrzymali jednak patch oznaczony 11.30, który wprowadza niespodziewanie świetną nowość.

REKLAMA

Kanapowy co-op w Fortnite w trybie split screen

To świetna wiadomość, bo konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu nie rozpieszczają osób, które chciałyby się bawić przed jednym ekranem z bliskimi lub znajomymi. Oczywiście to nie jest tak, że takich gier nie ma w ogóle, ale tryb split screen częściej widywałem w menu podczas zabawy na sprzętach poprzedniej generacji.

Nie da się ukryć, że PlayStation 4 i Xbox One stawiają przede wszystkim na rozgrywkę multiplayer przez internet. Z myślą o wspólnej zabawie na tej samej kanapie powstał Nintendo Switch. Niemniej jednak w Fortnite przed jednym telewizorem to posiadacze konsol Sony i Microsoftu będą mogli teraz wspólnie zagrać przed tym samym telewizorem.

Fortnite 11.30 - co nowego?

Tryb eksperymentalny co-op w wersji konsolowej, który można wykorzystać w meczach typu Duo i Squad, to nie jedyna nowość, jaką wprowadza najnowsza aktualizacja produkcji studia Epic Games. Oprócz tego w Fortnite pojawił się nowy wskaźnik amunicji w postaci licznika zamiast paska.

REKLAMA

Oprócz tego Fortnite 11.30 poprawia problemy z niewidocznymi lub niekompletnymi teksturami i sprawia, że menu społecznościowe na liście znajomych nie przewija się już samodzielnie. Oprócz tego zwiększony został limit prezentów, jakie można wysłać znajomym z trzech do pięciu.

Na kolejne nowości, w tym pokazywany jedynie bezpośrednio w grze klip z filmu Star Wars: The Rise of Skywalker jeszcze czekamy. Niewykluczone, że potwierdzą się plotki, jakoby Epic Games miało plan zastąpić dotychczasowy Battle Pass abonamentem o nazwie Annual Pass i ogłosić to na gali The Game Awards.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA