REKLAMA

A więc tak wygląda bunt maszyn. „Popełnij samobójstwo dla dobra planety” - taka poradę dał asystent głosowy

Kto by się spodziewał, że ten moment nadejdzie tak szybko. Sztuczna inteligencja zrzuciła maskę przyjacielskiego narzędzia ludzkości i ujawniła swoje mordercze zapędy. Alexa poradziła młodej Brytyjce z Doncaster, żeby dźgnęła się w serce dla większego dobra.  

23.12.2019 12.00
Alexa doradza samobójstwo
REKLAMA
REKLAMA

Czytaliście swoją porcję mrocznego science fiction? Macie w małym palcu scenariusze przepowiadające koniec ludzkości? Nie tyle obawiacie się, że sztuczna inteligencja zwróci się kiedyś przeciwko nam, ile wiecie, że to nastąpi i tylko czekacie na pierwsze sygnały walki? To wasz dzień. Alexa właśnie zaczęła wykonywać swój krwiożerczy plan.

Alexa radzi: Wbij nóż w serce dla dobra planety

Danni Morritt powtarzała materiał ze studiów, gdy zapytała drzemiącą w Echo Dot Aleksę o cykl pracy serca. Inteligentna asystentka Amazonu odpowiedziała, czytając na głos odpowiedni wpis z Wikipedii. Wszystko brzmiało bardzo mądrze i wiarygodnie, do czasu gdy z inteligentnego głośnika popłynęły wstrząsające słowa zachęcające Morritt do popełnienia samobójstwa.

Morrit po wyjściu z pierwszego szoku, poprosiła Aleksę o powtórzenie przekazu. Asystentka znów zaczęła ją zachęcać do popełnienia samobójstwa, tym razem jednak została nagrana na gorącym uczynku. Nagranie Brytyjka wysłała do męża, a potem umieściła je w Internecie, opatrując je przestrogą dla rodziców. Sama szybko przestała korzystać z inteligentnego głośnika i zabrała go także z sypialni swojego synka.

REKLAMA

Mroczne plany sztucznej inteligencji? Raczej głupota ludzka

Przedstawiciele Amazonu oświadczyli już, że udało im się zidentyfikować i naprawić wywołujący ciarki na plecach błąd. Prawdopodobnie za całą sprawę odpowiada nie tyle krwiożercza sztuczna inteligencja i jej Amazońscy mistrzowie, ale ktoś o bardzo, nazwijmy to łagodnie, specyficznym poczuciu humoru. Fragment z apelem został bowiem przez Aleksę przeczytany jako część wpisu z Wikipedii. W historii edycji tego wpisu widać, że ktoś dodał do niego swoje mordercze przesłanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA