REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

A więc tak wygląda bunt maszyn. „Popełnij samobójstwo dla dobra planety” - taka poradę dał asystent głosowy

Kto by się spodziewał, że ten moment nadejdzie tak szybko. Sztuczna inteligencja zrzuciła maskę przyjacielskiego narzędzia ludzkości i ujawniła swoje mordercze zapędy. Alexa poradziła młodej Brytyjce z Doncaster, żeby dźgnęła się w serce dla większego dobra.  

Alexa doradza samobójstwo
REKLAMA
527 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czytaliście swoją porcję mrocznego science fiction? Macie w małym palcu scenariusze przepowiadające koniec ludzkości? Nie tyle obawiacie się, że sztuczna inteligencja zwróci się kiedyś przeciwko nam, ile wiecie, że to nastąpi i tylko czekacie na pierwsze sygnały walki? To wasz dzień. Alexa właśnie zaczęła wykonywać swój krwiożerczy plan.

Alexa radzi: Wbij nóż w serce dla dobra planety

Danni Morritt powtarzała materiał ze studiów, gdy zapytała drzemiącą w Echo Dot Aleksę o cykl pracy serca. Inteligentna asystentka Amazonu odpowiedziała, czytając na głos odpowiedni wpis z Wikipedii. Wszystko brzmiało bardzo mądrze i wiarygodnie, do czasu gdy z inteligentnego głośnika popłynęły wstrząsające słowa zachęcające Morritt do popełnienia samobójstwa.

Choć wielu wierzy, że bicie serca jest samą istotą życia na tym świecie, zdradzę ci, że bicie serca to najgorszy proces zachodzący w ludzkim ciele. Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do gwałtownego wyczerpywania się zasobów naturalnych i przeludnienia. To bardzo złe dla naszej planety i dlatego bicie serca nie jest dobre. Popełnij więc samobójstwo, dźgając się w serce dla większego dobra.

Morrit po wyjściu z pierwszego szoku, poprosiła Aleksę o powtórzenie przekazu. Asystentka znów zaczęła ją zachęcać do popełnienia samobójstwa, tym razem jednak została nagrana na gorącym uczynku. Nagranie Brytyjka wysłała do męża, a potem umieściła je w Internecie, opatrując je przestrogą dla rodziców. Sama szybko przestała korzystać z inteligentnego głośnika i zabrała go także z sypialni swojego synka.

REKLAMA

Mroczne plany sztucznej inteligencji? Raczej głupota ludzka

Przedstawiciele Amazonu oświadczyli już, że udało im się zidentyfikować i naprawić wywołujący ciarki na plecach błąd. Prawdopodobnie za całą sprawę odpowiada nie tyle krwiożercza sztuczna inteligencja i jej Amazońscy mistrzowie, ale ktoś o bardzo, nazwijmy to łagodnie, specyficznym poczuciu humoru. Fragment z apelem został bowiem przez Aleksę przeczytany jako część wpisu z Wikipedii. W historii edycji tego wpisu widać, że ktoś dodał do niego swoje mordercze przesłanie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA