Sprzęt  / News

Które telefony Sony Xperia dostaną Androida 10? Mamy już oficjalną listę

Sony do dziś był jednym z ostatnich znanych producentów, którzy nie zadeklarowali oficjalnie swojego zaangażowania w Androida 10. To właśnie się zmienia, a na listę urządzeń do aktualizacji trafiło osiem telefonów.

Mam dla was dwie wiadomości, jedną dobrą, a drugą złą. Ta dobra brzmi: nie, Sony nie porzuca planów aktualizacji sprzedanych już urządzeń do najnowszej wersji Androida. Ta zła: japoński koncern nie zamierza się przejmować starszymi Xperiami. Przy czym nawet dwuletnie telefony są już dla Sony stare.

To mniejsze zaangażowanie w poszerzanie funkcjonalności starszych telefonów być może ma związek z plotkami sugerującymi, że Sony pomalutku będzie zmniejszał wydatki na dział Xperii. Na pocieszenie pozostaje fakt, że przecież Android i tak w gruncie rzeczy jest systemem modułowym, a lwia część jego funkcji jest aktualizowana przez Sklep Play.

Sony Xperia – które telefony dostaną aktualizację do systemu Android 10? Jest oficjalna lista.

Na blogu Sony pojawił się wykaz telefonów, które otrzymają uaktualnienie do systemu Android 10. Jeszcze w tym miesiącu posiadacze najnowszych Xperia 1 oraz Xperia 5 otrzymają wspomniane uaktualnienie. Na początku przyszłego roku aktualizacja pojawi się również dla telefonów:

Z przykrością odnotowujemy, że na liście zabrakło telefonów Xperia XZ1 i Xperia XZ Premium, które weszły na rynek w 2017 r. Co tracą? Najważniejsze nowości Androida 10 opisaliśmy w tym materiale. Nie wiemy jeszcze czy Sony zamierza dorzucić do nowości od Google’a coś od siebie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst