REKLAMA

Które telefony Sony Xperia dostaną Androida 10? Mamy już oficjalną listę

Sony do dziś był jednym z ostatnich znanych producentów, którzy nie zadeklarowali oficjalnie swojego zaangażowania w Androida 10. To właśnie się zmienia, a na listę urządzeń do aktualizacji trafiło osiem telefonów.

18.11.2019 08.54
xperia 5 wrażenia
REKLAMA
REKLAMA

Mam dla was dwie wiadomości, jedną dobrą, a drugą złą. Ta dobra brzmi: nie, Sony nie porzuca planów aktualizacji sprzedanych już urządzeń do najnowszej wersji Androida. Ta zła: japoński koncern nie zamierza się przejmować starszymi Xperiami. Przy czym nawet dwuletnie telefony są już dla Sony stare.

To mniejsze zaangażowanie w poszerzanie funkcjonalności starszych telefonów być może ma związek z plotkami sugerującymi, że Sony pomalutku będzie zmniejszał wydatki na dział Xperii. Na pocieszenie pozostaje fakt, że przecież Android i tak w gruncie rzeczy jest systemem modułowym, a lwia część jego funkcji jest aktualizowana przez Sklep Play.

Sony Xperia – które telefony dostaną aktualizację do systemu Android 10? Jest oficjalna lista.

Na blogu Sony pojawił się wykaz telefonów, które otrzymają uaktualnienie do systemu Android 10. Jeszcze w tym miesiącu posiadacze najnowszych Xperia 1 oraz Xperia 5 otrzymają wspomniane uaktualnienie. Na początku przyszłego roku aktualizacja pojawi się również dla telefonów:

REKLAMA
  • Xperia 10
  • Xperia 10 Plus
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ2 Compact
  • Xperia XZ2 Premium
  • Xperia XZ3

Z przykrością odnotowujemy, że na liście zabrakło telefonów Xperia XZ1 i Xperia XZ Premium, które weszły na rynek w 2017 r. Co tracą? Najważniejsze nowości Androida 10 opisaliśmy w tym materiale. Nie wiemy jeszcze czy Sony zamierza dorzucić do nowości od Google’a coś od siebie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA