REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Odpowiedź Xiaomi na Kindle’a: Xiaomi eBook Reader z podświetleniem ekranu i niską ceną

Xiaomi eBook Reader to chiński czytnik z podświetlanym ekranem e-ink, który może stanowić realną alternatywę dla znanej serii Kindle Paperwhite. Głównym atutem urządzenia będzie oczywiście cena.

18.11.2019
16:52
Xiaomi eBook Reader kosztuje niewiele i ma podświetlenie ekranu
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi przypuszcza mocny szturm na kolejną kategorię produktową. Tym razem Chińczycy spróbują zawojować segment czytników e-booków. Ich nowym produktem w ofercie jest Xiaomi eBook Reader, z premierą zaplanowaną na 20 listopada 2019 r. Produkt ma stanowić naturalne zagrożenie dla konkurentów z Amazon Kindle na czele.

Wyróżniki czytnika Xiaomi eBook Reader to cena i podświetlenie ekranu

 class="wp-image-1041143"

Oto bowiem w cenie mniejszej niż za najnowszego Kindle’a 10 otrzymujemy produkt z 24-stopniowym rozjaśnianiem ekranu. Wyświetlacz e-ink w urządzeniu Xiaomi charakteryzuje się zagęszczeniem pikseli wynoszącym 212 ppi. To wartość wyższa niż w Kindle 10 z 2019 r. (167 ppi), ale niższa niż w Kindle Paperwhite 4 z 2018 r (300 ppi).

Testując najnowszą Dziesiątkę od Amazonu pikseloza od razu dała mi się we znaki. Byłem przyzwyczajony do wyświetlaczy Carta z droższych modeli. Ciekaw jestem, jak pod tym względem będzie się sprawował Xiaomi eBook Reader. Jeśli rozdzielczość i zagęszczenie pikseli nie będą problemami, produkt może wbić solidny klin między Kindle’a 10 oraz Kindle’a Paperwhite’a 4. Naturalną przewagą najnowszego Paperwhite’a jest jednak nieoceniona wodoodporność, której ma zabraknąć w czytniku Xiaomi.

Xiaomi eBook Reader będzie działał na Androidzie 8.1 Oreo

 class="wp-image-1041140"

Oznacza to, że urządzenie pozwoli na więcej niż oprogramowanie Kindle’a. Wspieranych będzie więcej formatów dokumentów, a czytnik może zostać zsynchronizowany z kilkoma różnymi platformami sprzedającymi e-booki, e-magazyny oraz e-komiksy. Androida w urządzeniu Xiaomi napędza procesor 1,8 GHz wsparty 1 GB pamięci RAM. Podstawowa przestrzeń na dane wyniesie 16 GB. Czytnik zasilimy dzięki portowi USB-C, z kolei pojemność akumulatora wynosi 1800 mAh.

REKLAMA

Xiaomi eBook Reader został wyceniony na 599 juanów, co daje około 85 dol. W przeliczeniu na naszą walutę wychodzi 329 zł (przed opodatkowaniem). Dla porównania Kindle Paperwhite 4 kosztuje aktualnie ok. 520 zł, z kolei kupno Kindle’a 10 to wydatek rzędu 410 zł. Z tej perspektywy Xiaomi eBook Reader wydaje się urządzeniem wycenionym na bardzo atrakcyjnym poziomie, oferując jednocześnie wszystkie podstawowe udogodnienia.

Kupisz?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA