Nareszcie coś dla pokolenia Netfliksa - prosty dostęp do telewizji internetowej bez stałych zobowiązań programowych i wymaganego dostawcy Internetu

Lokowanie produktu

Wystarczą trzy kroki. Najpierw podpinasz dekoder Evobox Stream do zasilania. Potem do telewizora. Następnie łączysz się z domową siecią. Gotowe. Od tej chwili masz dostęp do w pełni działającej, zróżnicowanej kanałowo telewizji z ponad 100 stacjami na start, z których przez 3 miesiące korzystasz bez opłat, po tym czasie decydujesz się na interesujący Cię pakiet kanałów. Wszystko to bez podłączania anteny satelitarnej. Telewizja internetowa OTT to coś, na co czekało pokolenie Netfliksa.

09.11.2019 12.48
Telewizja internetowa OTT Cyfrowego Polsatu - TV dla każdego

Cyfrowy Polsat nie jest jedynym usługodawcą oferującym dostęp do telewizji za pośrednictwem Internetu Jest za to jednym z pierwszych, który robi to w pełnym oderwaniu od naszych umów z operatorem komórkowym czy dostawcą Internetu. Większość firm uzależnia dostęp do internetowej telewizji od tego, u kogo wykupiliśmy dostęp do Internetu kablowego czy sieci LTE. W przypadku OTT Cyfrowego Polsatu nie ma wymagań, warunków ani haczyków. Wystarczy dekoder Evobox Stream, dostęp do Internetu oraz telewizor. Nikt nie zadaje zbędnych pytań.

 class="wp-image-1035623"

Dekoder Evobox Stream pozwala na odbiór tradycyjnej telewizji przez Internet.

Chociaż urządzenie posiada wejście antenowe umożliwiające odbiór bezpłatnej telewizji naziemnej, o wiele ciekawsza i praktyczniejsza jest sieciowa funkcja dekodera, Po podłączeniu Evoboksa do domowego Internetu, malutki gadżet odbiera linearną telewizję jak gdybyśmy mieli dostęp do kablówki czy satelity. Wszystko to za pośrednictwem sieci, która gwarantuje dostęp do ponad 100 rozmaitych kanałów. Z kolei po podłączeniu do dekodera anteny DVB-T można oglądać także kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Evobox Stream działa jak typowy nowoczesny dekoder, mimo iż nie wymaga anteny ani kabla koncentrycznego. Urządzenie wyświetla listę dostępnych kanałów. Pozwala obejrzeć wyemitowane wybrane programy nawet do 7 dni wstecz (CatchUP), zatrzymywać i przewijać wybrane programy nawet do 3 godzin (TimeShift), czy też oglądać je od początku (reStart). Oferuje wbudowane aplikacje HBO GO oraz Cyfrowy Polsat GO, dzięki którym mamy dostęp do ogromnych bibliotek filmów i seriali. Może nawet służyć jako radio.

 class="wp-image-1035620"

Telewizja internetowa OTT - ile to kosztuje i gdzie są haczyki?

Aby skorzystać z telewizji za pośrednictwem dekodera Evobox Stream, nie trzeba być klientem podpisywać umowy za pakiet telewizyjny z Cyfrowym Polsatem. Nie jest również istotny nasz dostawca Internetu, choć można też, wybierając telewizję internetową w jednym miejscu dobrać także Internet Światłowodowy od Plusa. Nie musimy także posiadać anteny telewizyjnej, chyba, że chcemy korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej. Jedyne wymogi, jakie stawia przed nami oferta, to prędkość sieci nie mniejsza niż 8 Mb/s oraz telewizor z gniazdem HDMI. To tyle. Cyfrowy Polsat stosuje naprawdę proste, jasne i czytelne reguły.

Na jakich warunkach korzystamy z dekodera Evobox Stream? Cyfrowy Polsat oferuje klientom dwie możliwości. Po pierwsze, dekoder możemy kupić na własność w autoryzowanym salonie Cyfrowego Polsatu. Wchodzisz, zostawiasz na ladzie 299 zł i wychodzisz z pudełkiem. Bez żadnych umów czy zobowiązań. Po drugie, dekoder możemy wypożyczyć w ramach opłaty miesięcznej 10 zł. Tutaj ważna uwaga - umowa na dekoder trwa przez min. 24 miesiące, jednak dotyczy ona tylko dekodera, a nie pakietów programowych, które włączamy sami, kiedy chcemy, w takim zakresie, jak chcemy i na tak długo, jak chcemy.

Niezależnie, z której oferty skorzystamy, nie musimy podpisywać żadnych umów na Internet, domowy telefon czy sieć komórkową. Jak sama nazwa wskazuje, telewizja OTT (Over The Top) to usługa „ponad” usługodawcami infrastruktury sieciowej. Nie ma więc znaczenia, czy dostawcą naszej domowej sieci są Plus i Cyfrowy Polsat czy też konkurent. Evobox Stream ma działać w każdej sieci, bez żadnych innych warunków wstępnych oraz haczyków. Urządzenie właśnie trafiło do mnie na testy i mogę potwierdzić, że tak jest w istocie. Sam korzystam ze światłowodu Plusa i wszystko działa natychmiastowo. Charakterystyczny efekt braku ostrości trwa zaledwie sekundę, a później odbieram już mistrzostwa świata w Snookerze w HD, bez żadnych artefaktów oraz zacięć. Stabilność transmisji jest zadowalająca, ale o tym przeczytacie szerzej podczas testów dekodera.

 class="wp-image-1035605"

Przez pierwsze 3 miesiące mamy bezpłatny dostęp do ponad 100 kanałów.

To czas, kiedy możemy zapoznać się z pełną ofertą linearnej telewizji internetowej. Po 3 miesiącach korzystania z dekodera, poprzez aplikację Sklep znajdującą się na urządzeniu, sami wybieramy pakiet, jaki chcemy kupić. Dostęp do poszczególnych pakietów nabywamy na okres jednego miesiąca. Nie ma więc obawy, że musimy decydować się na długoterminowe zobowiązania. Patrzysz na listę pakietów (są 3 podstawowe i 6 dodatkowych), kupujesz wybrany – jeden albo więcej, a po miesiącu możesz wymienić go na inny. Bądź nie kupić żadnego, bo np. jedziesz na długie wakacje.

Co kapitalne, zakup pakietu odbywa się natychmiastowo, z poziomu dekodera, bez konieczności wyciągania laptopa i rejestrowania się na konto bankowe. Telewizja internetowa OTT od Cyfrowego Polsatu umożliwia bowiem także realizację płatności bezpośrednio z poziomu telewizora i dekodera, z wykorzystaniem do tego jednej z opcji:

  • Blik
  • Karta płatnicza (debetowa, kredytowa)
  • Dolicz do rachunku (dla klientów z umową na udostępnienie dekodera)
  • Wolne środki – wykorzystanie nadpłaty na koncie indywidualnym dla tego dekodera

To kolejny przykład tego, w jak silnym oderwaniu od usług konwergentnych jest telewizja internetowa OTT. Korzystając z dekodera Evobox nie muszę nawet logować się za pośrednictwem mojego konta Cyfrowego Polsatu. Wystarczy wpisać dowolny mail i gotowe - możemy realizować płatności, wybierać pakiety oraz cieszyć się telewizją bez umów z operatorami. Proste. Jasne. Zrozumiałe.

 class="wp-image-1035611"

Telewizja internetowa OTT to przyszłość i realna odpowiedź na potrzeby nowoczesnych klientów.

Według badań PwC telewizja OTT, e-sport oraz gry wideo to najszybciej rosnące segmenty na polskim rynku mediów. Współczesny widz jest przyzwyczajony, że to on wybiera, za co płaci, co ogląda i kiedy to robi. Linearna telewizja ze swoim jasno narzuconym programem nadal jest oglądana w większości polskich domów, ale bardzo szybko rozwijają się też nowe trendy i sposoby oglądania, dlatego operatorzy dostosowują się do potrzeb klientów, proponując takie właśnie rozwiązania jak usługa OTT. Telewizor? Jak najbardziej, najlepiej jak największy i jak najdroższy. Telewizja? Najlepiej na żądanie, kiedy chcę i jak chcę.

Telewizja internetowa to bardzo ciekawe połączenie starego z nowym. Jeśli ktoś szuka dostępu do rozgrywek sportowych na żywo, kanałów z bajkami czy całodobowych serwisów informacyjnych, ale jednocześnie nie życzy sobie podpisywać kolejnych długoterminowych umów na pakiety, taka oferta jest wprost dla niego. OTT gwarantuje wolność wyboru, czytelność oferty, kontrolę nad zakupami oraz prostotę obsługi. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby dekoder po podłączeniu anteny DVB-T umożliwiał odbiór bezpłatnej telewizji naziemnej.

Materiał powstał przy współpracy z marką Cyfrowy Polsat. 

Lokowanie produktu
Najnowsze