REKLAMA

Steam uruchomił Remote Play Together na smartfonach. Z tej okazji ruszyła wyprzedaż gier

Usługa do grania przez Internet w gry z lokalnym trybem multiplayer wykracza poza desktopy. Poza Windowsem, macOS-em i Linuxem, Steam Remote Play Together zadziała również na iOS-ie i na Androidzie.

21.11.2019 09.20
Nie tylko PC. Steam Remote Play Together również na iOS i Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Steam Remote Play Together to nowa, na dziś znajdująca się w fazie beta funkcja, która pozwala na granie przez Sieć w gry przeznaczone do wspólnej zabawy przy jednym urządzeniu. Pozwala ona na grę maksymalnie czterem osobom równocześnie. Usługa w dużym uproszczeniu fałszuje informacje przekazywane grze o podłączonych kontrolerach, dzięki czemu podłączeni przez Internet gracze są przez grę widziani jako kolejne kontrolery podpięte do urządzenia gospodarza. Co miłe, tylko gospodarz gry musi mieć kupioną na nią licencję.

Rozwiązanie to działa multiplatformowo. W sensie takim, że nie ma znaczenia, czy nasi znajomi korzystają ze Steama w wersji na Windowsa, Linuxa czy macOS-a. Wszyscy możemy się wspólnie bawić niezależnie od systemu, z jakiego korzystamy. Jak twierdzi Valve, z Steam Remote Play Together zgodnych już jest „tysiące gier” z oferty Steama.

Steam Remote Play Together – ruszają testy na systemach iOS i Android

REKLAMA

Gracze posługujący się urządzeniami mobilnymi mogą dołączać do hostowanej na desktopie gry za pomocą aplikacji Steam Chat i Steam Link. Jakość zabawy zależy przede wszystkim od jakości połączenia osoby hostującej grę: jeżeli ów ktoś dysponuje słabym łączem internetowym, opóźnienia w sterowaniu są nieuniknione.

Testy tej usługi jeszcze przed nami. Valve nie zamierza jednak czekać aż media opiszą swoje pierwsze wrażenia. Już teraz na łamach Steama organizowana jest wyprzedaż gier zgodnych z Remote Play Together – jest dostępna pod tym linkiem i potrwa do końca tygodnia. Warto się zainteresować, bowiem niektóre gry zostały przecenione aż o 75 proc.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA