REKLAMA

Nie trzeba będzie od nowa kupować gier. Xbox Scarlett z obsługą Play Anywhere

Xbox Scarlett nie tylko będzie w pełni zgodny z grami na Xbox One, ale też za ich uruchamianie nie będziemy musieli dodatkowo płacić. Dotyczyć to będzie również części gier dostępnych na PC.

20.11.2019 16.41
xbox scarlett
REKLAMA
REKLAMA

Są dwa podejścia do konsol nowej generacji. Niektórzy producenci uważają, że nowa konsola powinna się maksymalnie skupić na technicznych innowacjach, jakie oferuje – nie oglądając się za siebie i na gry na poprzednią konsolę. Inni, jak Microsoft, starają się kusić graczy zgodnością z gromadzoną przez nich od laty biblioteką gier.

Czytaj także:

Następca Xboksa One również będzie stawiał na otwartość. Wiemy już od pewnego czasu, że Xbox o tymczasowej nazwie Scarlett będzie zgodny z grami na Xbox One i z wybraną częścią gier na Xboksa i Xboksa 360. Spodziewaliśmy się również, że nie będzie wymagało to kupowania ich na nowo lub płacenia za możliwość ich uruchomienia na nowszym sprzęcie, ale nikt nam tego oficjalnie nie potwierdził. Zrobił to w końcu Phil Spencer, szef działu Xbox, na łamach Stevivona.

Xbox Scarlett pozostaje w rodzinie. Co to jest Xbox Play Anywhere?

Xbox Play Anywhere to uruchomiony przed laty program Microsoftu, który unifikuje licencje na gry na Windows 10. Twórcy gier, jeżeli wyrażą takie życzenie, mogą je publikować na PC i konsolach Xbox One w taki sposób, by klient za ich użytkowanie płacił tylko jeden raz. Innymi słowy, kupując grę w ramach Xbox Play Anywhere, zagramy w nią zarówno na Xboksie One, jak i na PC z Windowsem 10. Co więcej, lista zaliczonych Osiągnięć i zapisane stany gry są wspólne dla obu platform.

REKLAMA

Program ten niestety nie stał się standardem wśród wydawców. Relatywnie mało twórców gier zdecydowało się na dołączenie do niego, choć znajdziemy na nim kilka wartościowych produkcji spoza stajni Microsoftu. Rzecz jasna, istotna większość gier Microsoft Studios do tego programu należy. Na dziś lista gier Xbox Play Anywhere liczy 74 pozycje, co jest niewielką częścią całej oferty gier na Xboxa One.

To jednak i tak wspaniały ruch, bo dzięki niemu możemy zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście korzyści z niego płynące są z uwagi na umiarkowanie dużą listę gier nieco ograniczone. Dobrze jednak wiedzieć, że przesiadając się z One’a na Scarlett zachowujemy wszystkie przywileje, jakie są związane z byciem częścią społeczności Xbox Live.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA