REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus odstąpił od umowy z Huaweiem. Firma nie zbuduje systemu informatycznego dla operatora

Huawei nie zakończy wdrożenia systemu informatycznego BES dla Polkomtela. Operator sieci Plus wchodzący w skład Grupy Cyfrowy Polsat odstąpił od umowy.

28.11.2019
11:11
grupa cyfrowy polsat plus premium mobile przenoszenie numerów
REKLAMA
REKLAMA

Polkomtel, czyli firma wchodząca w skład Grupy Cyfrowy Polsat, podpisał w czerwcu 2016 r. umowę z firmą Huawei na wdrożenie systemu informatycznego BES. Pierwotnie zakładano, że zakończy się ono w ciągu 18 miesięcy. Projekt nie został jednak zrealizowany w terminie.

Plus odstępuje od umowy z Huawei

System informatyczny rozwijany przez firmę Huawei miał za zadanie lepiej zintegrować istniejące systemy informatyczne Plusa i Cyfrowego Polsatu. Miało to ułatwić obsługę klienta, sprzedaż oraz rozliczenia. Chociaż oba podmioty wchodzą w skład Grupy Cyfrowy Polsat, to rozwijają się niejako dwutorowo.

Z początku zakładano, że system informatyczny BES od Huaweia, który to umożliwi, zostanie wdrożony z końcem 2018 r. Tak się jednak nie stało. Ponieważ prace przeciągnęły się ponad dwukrotnie, a od podpisania umowy minęło już niemal 3,5 roku, Polkomtel odstąpił od umowy z Huawei.

Głównym powodem odstąpienia od umowy przez Plusa było niedotrzymanie terminu ze strony Huawei.

Już wcześniej podpisano aneks przedłużający umowę, który dawał Huawei więcej czasu na wykonanie odpowiednich prac, ale to nie wystarczyło. Polkomtel teraz „zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia, jak również z informacjami na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń”.

W komunikacie czytamy też, że Polkomtel planuje odzyskać zapłacone dotychczas wynagrodzenie. Firma poinformowała przy tym Huawei, że jeśli ten nie spełni jego roszczeń, to „spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz procedur dochodzenia zapłaty należności”. Huawei nie wystosował jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

REKLAMA

Huawei wystosował oświadczenie

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA