REKLAMA

Zabawę na PlayStation 5 i Xbox Scarlett zaczniesz od gier Ubisoftu. Zapowiedziano aż 5 produkcji

Już za nieco ponad rok pierwsi zapaleni gracze uruchomią świeżo zakupione konsole nowej generacji. Ale w co będą na nich grać? Jak zapowiada Ubisoft, między innymi w nowe Watch Dogs czy Rainbow Six.

02.11.2019 10.39
watch dogs legion 1
REKLAMA
REKLAMA

O konsolach przyszłej generacji nadal wiemy relatywnie mało. Znamy ich bardzo przybliżoną specyfikację techniczną, kilka losowych szczegółów (na przykład o gamepadzie PlayStation 5) i to w zasadzie tyle. Wiemy, że jedną z gier startowych dla Xbox Scarlett ma być Halo: Infinite. W co jeszcze pogramy na sprzęcie nowej generacji?

Czytaj także:

Na pewno we wszystkie gry z poprzedniej generacji. Zarówno PlayStation 5 jak i Xbox Scarlett mają być zgodne ze wszystkimi grami wydanymi na ich poprzedniczki. Możemy się też spodziewać – choć nikt oficjalnie tego nie potwierdził – że nowe konsole nieco podrasują grafikę w starszych grach. Możemy być jednak pewni, że czołowi wydawcy już od paru miesięcy współpracują z Sonym i Microsoftem nad tworzeniem treści na nowe sprzęty. Ubisoft właśnie to oficjalnie potwierdził.

Ubisoft zapowiada pięć gier na konsole PlayStation 5 i Xbox Scarlett.

Zdradził to Yves Guillemot, szef Ubisoftu, przy okazji spotkania z inwestorami. Gry Watch Dogs: Legion, Rainbow Six: Quarantine, Gods&Monsters oraz dwie nieujawnione jeszcze produkcje pojawią się na konsolach z rodziny Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Różnić się jednak będą od zwykłych gier zgodnych z obiema generacjami konsol tym, że w ich kodzie zawarte będą optymalizacje opracowane specjalnie z myślą o nowym sprzęcie.

REKLAMA

Co to właściwie oznacza? Jak zdradza Guillemot, te pięć produkcji uruchomionych na konsolach nowej generacji będzie pobierać się szybciej, działać z większą liczbą klatek na sekundę a także oferować inne udogodnienia. Przy czym wspomniane szybsze pobieranie prawdopodobnie oznacza możliwość instalowania tylko tych części gry, które nas interesują – na przykład tylko trybu multiplayer.

Co to za pozostałe dwie gry, obok tych już wspomnianych z nazwy? Nieoficjalnie mówi się o nowej odsłonie Assassin’s Creed i Splinter Cell. Te plotki nie mają jednak żadnych wiarygodnych źródeł i podstaw. Pozostaje więc cierpliwie czekać i się przekonać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA