REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Prościej płacić się nie da. Apple Pay, Google Pay i Blik dostępne w Play24, ale doliczą ci 1 zł

Już od dawna można było płacić tymi metodami za doładowania kont w taryfach prepaid. Teraz Play wprowadził płatności Apple Pay, Google Pay i Blik do aplikacji Play 24 i pozwolił opłacać w ten sposób faktury za abonament.

06.11.2019
15:41
Play24 faktury i płatności: zapłać Apple Pay, Google Pay i Blik
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory abonenci Playa mogli w fajnej i wygodnej aplikacji opłacać faktury za abonament w niefajny i niewygodny sposób. Należało w tym celu wykonać przelew bankowy lub podać dane karty płatniczej. Osobiście nie podaję danych karty niemal nigdy - wolę zapłacić więcej w innym sklepie lub wybrać inną usługę niż podawać gdzieś dane karty.

Są oczywiście sposoby na bezpieczne podawanie danych karty - niektóre banki pozwalają generować większą liczbę kart do płacenia w sieci. Wtedy mamy wirtualną kartę np. tylko do Netfliksa. Jest to jakieś rozwiazanie, ale… po co kombinować, skoro można zapłacić Apple Payem. Skanujesz twarz i już zapłacone. Prościej i bezpieczniej się nie da.

Play24 z płatnościami Apple Pay, Google Pay i Blik

Dlatego ucieszyłem się, że od teraz faktury w Play24 będę mógł opłacać właśnie Apple Payem. Pojawiła się również możliwość płaceni Blikiem i Google Payem. Mamy więc komplet metod płatności, które pokochali Polacy.

Apple Pay, Google Pay i Blik dostępne w Play24, ale doliczą ci 1 zł class="wp-image-1034168"
Apple Pay, Google Pay i Blik dostępne w Play24, ale doliczą ci 1 zł

Łyżką dziegciu w beczce miodu jest fakt, że przy skorzystaniu z tych nowych metod płatności Play doliczy do rachunku 1 zł na poczet prowizji dla Blue Media - operatora, który udostępnia system płatności mobilnych.

Na blogu Playa czytamy:

REKLAMA

Informacyjna uwaga, żebyście mieli pełne informacje o wprowadzonej nowości – tak, do kwoty faktury doliczana jest prowizja w wysokości 1 zł na pokrycie kosztów operatora płatności. To dużo czy mało? Naszym zdaniem niewiele, gdyż w zamian otrzymujemy komfort, łatwość obsługi, szybkość i bezpieczeństwo. Oferujemy Wam szeroki wachlarz możliwości opłacenia faktur, oczywiście wśród nich są także rozwiązania całkowicie bezprowizyjne – wszystko po to, żeby każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie.

Jestem podobnego zdania. Zapłacę tę złotówkę więcej, aby szybko i wygodnie opłacać faktury. I nie odstrasza mnie fakt, że przez 3 lata tych złotówek oddanych na prowizję uzbiera się tyle, że wystarczyłoby na miesięczny abonament telefoniczny. Za wygodę i bezpieczeństwo mogę tyle zapłacić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA