Pomoc 2.0 na miarę ery internetu. Akcja charytatywna „Pomagajmy Gigabajtami”

Lokowanie produktu

Nie zużywasz swojej paczki internetu? Co miesiąc zostaje ci na koncie sporo niewykorzystanych gigabajtów? Teraz możesz przekazać je na szczytny cel w ramach akcji „Pomagajmy Gigabajtami”.

27.11.2019 18.48
Pomoc 2.0 na miarę ery internetu. Akcja charytatywna „Pomagajmy Gigabajtami”

Do tej pory patrzyłem na pomoc charytatywną w wymiarze materialnym lub finansowym. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy poznałem zasady akcji „Pomagajmy Gigabajtami”, w której Orange robi coś na miarę XXI wieku: pomaga potrzebującym rodzinom zyskać dostęp do internetu. Dzielenie się jest ważne, zwłaszcza w czasach niepohamowanego konsumpcjonizmu, w który wszyscy - mniej lub bardziej - wpadliśmy. A przecież pomaganie jest dziś prostsze niż kiedykolwiek.

Przekazanie wolnych gigabajtów nic cię nie kosztuje, a może pomóc.

 class="wp-image-881215"

Akcja „Pomagajmy Gigabajtami” polega na przekazywaniu gigabajtów niewykorzystanych w danym okresie rozliczeniowym do wspólnej puli. Przykładowo, mój pakiet w Orange zapewnia mi 30 GB danych miesięcznie, z czego wykorzystuję niecałą połowę. Co miesiąc paczka przeszło 15 GB po prostu się marnuje, a przecież nie musi tak być.

Moje niepotrzebne dane mogę oddać w ramach akcji „Pomagajmy Gigabajtami”, dzięki czemu trafią one do wspólnej puli, a Orange zamieni je na darmowy internet dla rodzin będącymi podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami. To organizacja, która wspiera dzieci funkcjonariuszy publicznych, czyli np. żołnierzy, strażaków, czy ratowników górskich, którzy ulegli wypadkom lub zginęli na służbie. Obecnie fundacja opiekuje się ponad setką takich rodzin. Orange za każde zebrane 2000 GB udostępnia jednej potrzebującej rodzinie darmowy internet na 24 miesiące.

Jak przekazać darmowe gigabajty?

Jest to bardzo łatwe. Przede wszystkim, musisz być klientem korzystającym z jednej z następujących ofert mobilnych Orange: Smart Plan LTE, Smart Plan LTE Główny, Plan Komórkowy, Plan Mobilny, Orange Love oferta głosowa, Internet Mobilny. Niewykorzystane w danym okresie rozliczeniowym gigabajty można przekazać na dwa sposoby. Pierwszym jest wysłanie SMS-a o treści „ODDAJEGB” pod numer 80820. Drugim jest zalogowanie się do indywidualnego konta Mój Orange i aktywacja usługi „Pomagajmy Gigabajtami”.

Można to zrobić od 25 listopada  do 31 stycznia 2020 r. Akcja może zakończyć się wcześniej, jeżeli zebrana liczba gigabajtów zapewni dwuletni dostęp do internetu wszystkim rodzinom będącym pod opieką Fundacji Dorastaj z Nami.

Czy to ma sens? Przecież internet nie jest artykułem pierwszej potrzeby.

orange pomagajmy gigabajtami class="wp-image-1044095"

Akcja charytatywna „Pomagajmy Gigabajtami” jest elementem orange’owej inicjatywy „Mamy wielką moc. Mamy wielką odpowiedzialność”.

To prawda, internet nie jest artykułem pierwszej potrzeby, ale brak internetu w dzisiejszych realiach wiąże się z pogłębianiem różnic między rówieśnikami, a niekiedy wręcz ze stygmatyzacją osób wykluczonych cyfrowo. Internet zmienia bardzo wiele. Kiedy wszyscy znajomi z klasy rozmawiają o nowym serialu, nie trzeba już z żalem odwracać wzroku. Poza tym sieć to nie tylko rozrywka, ale i wielka pomoc w edukacji.

W dalszej perspektywie jest to też możliwość dużo łatwiejszego wejścia na rynek pracy. Powstaje coraz więcej zawodów bazujących na internecie, czego najlepszym przykładem jest nasza w stu procentach zdalna redakcja na Spider’s Web.

Jak wykorzystać te nowe możliwości?

W tym pomoże Fundacja Orange, która przeprowadzi szkolenie skierowane do dzieci, w którym będzie uczyła bezpiecznego korzystania z internetu. Wszystko po to, by darmowy dostęp do internetu przełożył się na polepszenie standardu życia, do czego jest potrzebne odpowiedzialne korzystanie z nowego narzędzia.

Okres przedświąteczny to czas dzielenia się. Sam z pewnością włączę się do nowej akcji Orange, która ujęła mnie nieszablonowym pomysłem i zupełnie nowym podejściem do tematu pomocy potrzebującym.

* Materiał powstał we współpracy z firmą Orange, organizatorem akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami”.

Lokowanie produktu
Najnowsze