REKLAMA

Dane klientów OnePlusa w rękach cyberprzestępców. Znowu

OnePlus przyznał, że doszło do włamania na jego serwerach. Nie skradziono żadnych danych finansowych klientów – w ręce włamywaczy trafiły jednak chociażby informacje o ich adresach.

23.11.2019 16.40
OnePlus 7T opinie
REKLAMA
REKLAMA

To już druga tego rodzaju wpadka OnePlusa, na szczęście nie tak poważna jak za pierwszym razem. Zespół zajmujący się cyberbezpieczeństwem w OnePlusie poinformował, że część danych klientów firmy trafiła w niepowołane ręce. Na wspomniane dane składają się:

  • Nazwiska
  • Telefoniczne numery kontaktowe
  • Adresy e-mail
  • Adresy dostawy fizycznej

Poszkodowane osoby dodatkowo zostały poinformowane o włamaniu e-mailem. OnePlus podkreśla, że takie dane, jak informacje o metodach płatności, hasła czy dane o kontach nie zostały naruszone. Firma zapewnia też, że przeprowadza śledztwo wspólnie z organami ścigania dotyczące włamania.

To nie pierwsze włamanie na serwery OnePlusa. Poprzednim razem skończyło się gorzej.

REKLAMA

To już drugie włamanie na serwery OnePlusa, którego celem były dane jego klientów. Pierwsze miało miejsce w styczniu ubiegłego roku. Wtedy sytuacja była znacznie poważniejsza, wykradziono bowiem 40 tys. numerów kart kredytowych użytkowników.

OnePlus na razie cieszy się dużą sympatią swoich klientów. Jest ceniony za oferowanie produktów wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Sympatia i zaufanie mają jednak swoje granice, a OnePlus bez wątpienia powinien zainwestować większe pieniądze w cyberbezpieczeństwo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA