Czy twój e-commerce jest gotowy na Black Friday?

Lokowanie produktu

Wkrótce Czarny Piątek, a za chwilę świąteczne zakupowe szaleństwo. Ten gorący okres w e-handlu to dla administratorów stron internetowych czas wzmożonej czujności. Dzięki narzędziom do monitorowania odporności witryn na zwiększony ruch, takim jak Oktawave Watch, można zapewnić ich wysoką dostępność. A także porównać czas wczytywania się własnego serwisu do stron konkurencyjnych.

25.11.2019 10.19
Czy twój e-commerce jest gotowy na Black Friday?

Czarny Piątek jest dla wielu administratorów, DevOpsów i szefów IT dniem krytycznym. Testem na to, jak zachowa się serwis internetowy przy dużym obciążeniu. Usługi online powinny być cały czas dostępne, żeby przynosiły zyski w tym kluczowym okresie dla branży e-commerce. A lista niebezpieczeństw czyhających na strony internetowe jest bardzo długa. Podczas Black Friday największym z nich jest zbyt duży ruch generowany przez użytkowników witryny, na który dana infrastruktura nie jest przygotowana.

Tym, co pomoże przetrwać ten czas bez przestojów, jest monitoring dostępności stron i aplikacji internetowych. Najlepiej taki, który korzysta z kilkudziesięciu stacji monitorujących, zlokalizowanych w wielu lokalizacjach świecie, na bieżąco sprawdza działanie danego serwisu, wykrywa awarie i o nich błyskawicznie powiadamia.

Monitoring na Black Friday

Wszystkim, którzy potrzebują właśnie takiego monitoringu, Oktawave Watch prześle bezpłatny raport o dostępności dowolnej witryny. Dodatkowo, do końca stycznia aktywuje również monitoring kondycji witryny. A wszystko to w ramach specjalnej promocji na Black Friday.

System automatycznie powiadamia o każdej awarii i opóźnieniu, wysyłając alerty za pomocą maila, SMS-a, Jabbera lub Slacka. Poinformuje również, co spowodowało ewentualne opóźnienia w ładowaniu danej strony. Każdy użytkownik Oktawave Watch otrzyma też dostęp do bardzo szczegółowych statystyk i logów, które dają możliwość dokładnego przeanalizowania poszczególnych elementów strony www i sprawdzenie, które z nich (np. pliki graficzne, style, skrypty czy linki zewnętrzne) wpływają na czas ładowania się strony.

Za pomocą Oktawave Watch można monitorować każdy serwis i aplikację niezależnie od tego, czy działa w Oktawave, czy gdziekolwiek indziej na świecie. Wystarczy wejść na stronę promocji, podać adres witryny, którą chce się sprawdzić, i wybrać kategorię, do jakiej należy (np. motoryzacja, militaria, erotyka, dom i wnętrze, porównywarki, odzież i obuwie, AGD/RTV, gov).

W kolejnym kroku wymagane będzie założenie konta lub logowanie – po przejściu do panelu Oktawave Watch automatycznie uruchomi się i zacznie analizować wskazaną witrynę. Po 24 godzinach od rejestracji, otrzymasz pierwszy raport, a kolejne będą dostępne co tydzień, aż do końca stycznia 2020 roku. Bezpłatnie i bez zobowiązań.

Jak działa Oktawave Watch

Oktawave Watch umożliwia kompleksową kontrolę działania usług udostępnionych w chmurze i obejmuje trzy główne obszary:

  • Podstawowy monitoring HTTP/S oraz monitoring WWW typu FullPage
  • Monitoring usług serwerów pocztowych (także SSL)
  • Monitoring operatora VOIP przez protokół SIP

Usługa pozwala na monitorowanie serwera poczty przychodzącej i wychodzącej (SMTP, IMAP, POP3 itd.). W razie awarii otrzymasz informację, że możesz mieć problemy z odbieraniem i wysyłaniem poczty. W praktyce oznacza to, że będziesz mógł na przykład zweryfikować, czy wszystkie faktury zlecone do wysłania z serwisu księgowego, zostały doręczone.

Natomiast dzięki monitorowaniu DNS-ów i sprawdzeniu, czy domena nie wygasła i czy jest prawidłowo widoczna na serwerach DNS, będziesz mógł wykryć niedziałająca domenę nawet 24 godz. przed tym, zanim zorientują się klienci. A jeśli coś złego stanie się z twoją aplikacją, dostaniesz błyskawiczne powiadomienie.

Dla kogo Oktawave Watch

Teraz zapewne się zastanawiasz, czy usługa Oktawave Watch będzie odpowiednia dla twojego biznesu on-line. Jeśli posiadasz lub obsługujesz sklep internetowy, serwis informacyjny, platformę VOD, kantor walutowy, porównywarkę cen, lub inny duży serwis www, który przechowuje dużo danych pobieranych i ładowanych przez użytkowników, to ta usługa jest dla ciebie.

*Materiał powstał we współpracy z Oktawave – partnerem technologicznym Spider’s Web

Lokowanie produktu
Najnowsze