REKLAMA

Biedronka pręży skrzydełka. Technologia pomoże skrócić kolejki

Nowocześniej, bardziej eko i trochę bardziej delikatesowo. Biedronka chce pokazać, że może się zmienić. 

25.11.2019 17.16
Nowa biedronka automatyczne kasy
REKLAMA
REKLAMA

Według informacji podanych przez gazetę handlową w Warszawie już jutro zostanie otwarty eksperymentalny sklep Biedronki. Firma chce pokazać swoje nowocześniejsze oblicze i zerwać z łatką sklepu dla najbiedniejszych Polaków.

Technologia zadba o mniejsze kolejki przy kasach.

Zacznijmy od pogratulowania Biedronce dogonienia drugiego dziesięciolecia XXI wieku. Firma w nowym lokalu wreszcie wprowadzi kasy samoobsługowe, które już same w sobie powinny rozładować nieco kolejki. Jednak rozpędzona na drodze ku innowacji na tym nie poprzestała. W nowym lokalu kasy mają bowiem automatycznie wykrywać zbyt długą kolejkę i wzywać obsługę, która pomoże ją rozładować.

Nowa placówka oraz znajdujący się przed nią parking mają w całości być zasilane energią samoodnawialną. Dla osób jeżdżących samochodami elektrycznymi przygotowano dwie darmowe stacje ładowania, a dla rowerzystów stację Veturilo. Na dachu budynku zamontowano 160 paneli fotowoltanicznych.

Biedronka także produktami próbuje przekonać do siebie wrażliwych ekologicznie klientów.

Nie jest to jedyna próba poflirtowania z konsumentami, którzy deklarują, że zależy im na ekologii. W samym sklepie pojawią się dwa nowe działy. Jeden, nazwany „Naturalne i zdrowe”, zostanie przeznaczony na ekologiczne produkty (albo ekologiczne tylko z nazwy, zawsze lepiej samemu sprawdzić, co właściwie kryje się pod plakietką eko). Drugi będzie przeznaczony na wymagające chłodzenia delikatne owoce i warzywa. Leżeć obok nich będą nie plastikowe zrywki, a papierowe torebki.

REKLAMA

Jakby dla zrównoważenia tych ekologicznych zapędów Biedronka wprowadza także w sklepie ladę mięsną oraz rożen, w których na mięsożerców będzie oczekiwał rumieniący się kurczak. Dodatkowo w nowej filii ma się pojawić kącik kawowy „Kawa i ciacho”, w którym można będzie chwilę odsapnąć po emocjonującym slalomie między półkami i nabrać sił przed walką z dzieckiem wychodzącym ze sklepu bez wymarzonej zabawki. W kąciku można będzie kupić przekąski słone i słodkie, ale także dania lunchowe, a wszystko to popić ciepłą kawą, przeglądając telefon na darmowym Wi-Fi.

Nowy sklep zostanie otwarty już jutro w prestiżowej dzielnicy Warszawy przy ulicy Modlińśkiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA