1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Świetna wyprzedaż na Switchu. Dragon Ball FighterZ 75 proc. taniej, Skyrim taniej o połowę

Chociaż Czarny Piątek przypada w tym roku na 29 listopada, Nintendo już rozpoczęło wyprzedaż na własnej platformie cyfrowej dystrybucji. Wiele dobrych gier zostało poddanych cenowym cięciom wynoszącym 30 proc., 50 proc., a nawet 70 proc. początkowej stawki. Jako, że gry na konsolę Nintendo Switch nie należą do tanich, warto zaznajomić się z ograniczoną czasowo ofertą.

Rusza świetna wyprzedaż gier na konsolę Nintendo Switch

W cyfrowym sklepie Nintendo eShop nieustannie pojawiają się przecenione gry. Niektóre z rabatem sięgającym nawet 90 proc. Są to jednak w większości produkcje z mniejszym budżetem, a często także tytuły niezależne. Wyprzedaż wielkich, rozbudowanych hitów AAA odbywa się na tej konsoli bardzo sporadycznie, a jeśli już do niej dochodzi, rabaty raczej nie powalają.

Tym razem jest inaczej. Wyprzedaż Cyber Deals 2019 dla konsoli Nintendo Switch robi wrażenie.

Pod cenowe cięcia trafiło ponad 100 tytułów. Wiele z nich to gry o mniejszej randze i skali, ale nie zabrakło także produkcji AAA. Samo Nintendo - zazwyczaj bardzo niechętne do obniżania ceny własnych produktów - nałożyło 30-procentowy rabat na takie hity jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Xenoblade Chronicles 2 czy Super Mario Odyssey. Co prawda upust wynoszący 30 proc. nie robi wielkiego wrażenia, ale jak na gry bezpośrednio od Nintendo to i tak nieźle. Chociaż mam wrażenie, że rynek wtórny wciąż oferuje atrakcyjniejsze stawki za używane pudełka.

Cała gama dobrych i bardzo dobrych gier została przeceniona aż o połowę. Tyczy się to na przykład nieśmiertelnego The Elder Scrolls V: Skyrim oraz uzależniającego Civilization VI. Połowę taniej kupimy też średnio udanego Wolfensteina: Youngblood, wymagającego Monster Huntera Generation Ultimate, brutalnego DOOM-a, świetnego Mega Mana 11 czy LEGO Harry Potter Collection.

Gwiazdą wyprzedaży jest dla mnie bijatyka Dragon Ball FighterZ.

Tę kupimy taniej aż o 75 proc. Tyczy się to zarówno podstawowej wersji (75 zł) jak i edycji Ultimate z pierwszą przepustką sezonową dodającą nowe postacie (130 zł). Sam wybrałem wariant numer dwa, nie mogąc sobie odpuścić takich wojowników jak Broly czy Cooler. Niestety, druga przepustka sezonowa nie została przeceniona i wciąż trzeba za nią zapłacić ponad 100 złotych. Szkoda, bo zawiera arcyciekawych bohaterów.

Warto dać szansę grze na licencji popularnego anime? Zdecydowanie! FighterZ to najlepsza bijatyka w świecie Smoczych Kul od czasu PlayStation 2 i serii Budokai. Do tego tytuł został dopracowany pod kątem odpowiedniego balansu, zamieniając się w drugi ulubiony tytuł rozgrywany na profesjonalnych zawodach e-sportowych poświęconych bijatykom. Pierwsze miejsce zajmuje Super Smash Bros. Ultimate, również dostępnego na konsolę Nintendo Switch. Niestety, bez żadnego rabatu.

Pełna lista wszystkich przecenionych gier wygląda następująco: