REKLAMA

Bank (tutaj wstaw nazwę) nie działa - trwa seria awarii w bankach, nie działa też Nazwa.pl

Trwa czarny dzień dla banków w Polsce. Awarię zaliczył dzisiaj PKO Bank Polski, Santander i mBank. Teraz, gdy piszę te słowa, nie działa ING Bank Śląski i są problemy w Pekao Banku.

04.11.2019 14.33
Banki PEKAO i ING nie działają. Trwa seria awarii
REKLAMA
REKLAMA

Według serwisu Downdetector PKO Bank Polski miał największe problemy około godziny 10:00. Teraz jest już lepiej, ale nadal pojawiają się nowe zgłoszenia. Czyli nie wszystko u wszystkich jeszcze działa.

Santander szczyt problemów miał około 12:00. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło problemów z logowaniem. Niektórzy nadal wysyłają zgłoszenia, że u nich są problemy.

Również około 12:00 spore kłopoty miał mBank. Użytkownicy zgłaszali przede wszystkim problemy z logowaniem. Mnie się udało zalogować, ale dwukrotnie nie udało mi się jednak w tamtym czasie zapłacić kartą.

15:00 - awarie w Nazwa, ING i Pekao

W okolicach 15:00 pojawiło się sporo zgłoszeń dotyczących problemów z Nazwa.pl. Dostawca hostingu i usług pocztowych ma właśnie jakieś problemy - 80 proc. zgłoszeń dotyczy poczty, a 17 proc. hostingu.

Od 13:00 są też problemy z działaniem Banku Pekao. Klienci banku zgłaszali problemy z logowaniem. Inni sygnalizowali awarię całego systemu i brak możliwości wykonywania przelewów. Po jakimś czasie sytuacja się poprawiła, ale około 15:00 znowu napłynęło więcej zgłoszeń. Kłopoty trwają nadal.

 class="wp-image-1032404"

Natomiast około 15:00 wystąpiła duża awaria w ING Banku Śląskim. Klienci nie mogli się zalogować ani wykonać przelewu. Wiemy również, że awaria dotknęła nie tylko serwis transakcyjny, ale również sparaliżowała pracę stacjonarnych oddziałów banku. W tym banku awaria trwa w najlepsze - liczba zgłoszeń stale rośnie.

W tym samym czasie w serwisie Downdetector pojawiło się więcej zgłoszeń dotyczących problemów z internetem stacjonarnym i mobilnym w Orange. Skala tej awarii była jednak znacznie mniejsza.

REKLAMA

Aktualizacja: Podobno są też problemy w Alior Banku. Tego banku nie ma w Downdetectorze, ale dostaliśmy info od czytelników na adres news@spidersweb.pl.

Aktualizacja: Wszystkie banki działają już poprawnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA