REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

mObywatel na iPhone'a z aktualizacją. W aplikacji pojawił się moduł mPojazd

Aplikacja przygotowana przez rząd o nazwie mObywatel w wersji na iPhone’y doczekała się nowej wersji. Od teraz można skorzystać z niej z funkcji mPojazd.

26.11.2019
16:26
mobywatel mdokumenty mpojazd profil zaufany
REKLAMA
REKLAMA

mObywatel to program rozwijany przez nasz rząd, dzięki któremu Polacy mogą się poczuć, jakby żyli w przyszłości. Jego pierwszą funkcją były mDokumenty. Dzięki nim po zalogowaniu się do usługi Profilem Zaufanym można było wgrać na smartfony cyfrową kopię swojego dowodu osobistego, która jest czymś więcej niż zwykłym skanem.

Dzięki wsparciu dla mDokumentów w aplikacji mObywatel portfele zaczynają odchodzić do lamusa. Nie trzeba już zabierać ze sobą z domu plastikowego dowodu osobistego, by później potwierdzić swoją tożsamość. Z kolei dzięki usługom takim jak Google Pay i Apple Pay telefon może zastąpić już z powodzeniem karty płatnicze.

mPojazd w aplikacji mObywatel na iPhone’a

Następnym krokiem jest cyfrowy dowód rejestracyjny, czyli mPojazd. To kolejny po mDokumentach moduł w aplikacji mObywatel. Usługa ruszyła już w maju tego roku, ale wyłącznie w aplikacji wydanej na system Android. Na szczęście wersja na iPhone’a już się pojawiła. Program doczekał się stosownej aktualizacji dzisiaj w nocy.

Po wgraniu nowej wersji mObywatela na iPhone’a wystarczy zalogować się do aplikacji, kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i wybrać moduł mPojazd. W kilku kolejnych krokach trzeba potwierdzić swoją tożsamość Profilem Zaufanym i voilla!

mobywatel mpojazd profil zaufany class="wp-image-1046474"

Od razu pojawia się nowy kafelek w menu zaraz pod mDokumentami.

Pozwala na wyświetlanie na ekranie smartfona informacji z dowodu rejestracyjnego. Są one prezentowane w atrakcyjnej wizualnie i czytelnej formie. Wśród nich są takie dane jak:

REKLAMA
  • data ostatniej aktualizacji danych;
  • model auta;
  • rok produkcji;
  • numer rejestracyjny;
  • numer VIN;
  • pozostałe dni do kolejnych badań technicznych;
  • termin wygaśnięcia ubezpieczenia OC.

Oprócz tego usługa mPojazd pozwala podejrzeć dodatkowe informację o ubezpieczeniu, kartę pojazdu, dowód rejestracyjny oraz szczegóły pojazdu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA