REKLAMA

Podróże między wymiarami z lokalnymi przewodnikami – takie rzeczy tylko w Mapach Google

Jedna z najważniejszych aplikacji w moim telefonie właśnie staje się użyteczniejsza. Google zapewnia nam w Mapach większą kontrolę nad widokiem 3D, a także kładzie nacisk na autorytet lokalnych przewodników.

18.11.2019 08.15
Mapy Google z opcjonalnym 3D i z rekomendacjami przewodników
REKLAMA

Nie wiem jak jest u was, ale jeśli o mnie chodzi, to Mapy Google są jedną z kluczowych aplikacji na moim telefonie. Niechętnie korzystam z usług Google’a, ale trudno mi uniknąć usługi nawigacyjno-kartograficznej tego giganta – jej baza danych i funkcjonalność wydają mi się niezrównane. Dziś spieszę wam donieść o dwóch istotnych nowościach w aplikacji na iOS-a i Androida. Z jednej możecie skorzystać już dziś. Druga ma się pojawić w nieodległej przyszłości.

REKLAMA

Trójwymiar czy nie trójwymiar? Oto jest pytanie.

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej Map wprowadza nowe ustawienie, które tak po prawdzie powinno się w niej znaleźć dawno temu. Chodzi o możliwość włączania i wyłączania trójwymiarowej wizualizacji otoczenia, która najczęściej przekłada się na umieszczanie na mapie symbolizujących domy i wieżowce wieloboków.

mapy google lokalni przewodnicy 3d

Ustawienie znajduje się w menu wyboru warstw mapy i jest już dostępne dla wszystkich. Jest to wysoce użyteczne gdy poruszamy się w obszarze o gęstej zabudowie. Zazwyczaj wizualizacje budynków pomagają nam odnaleźć się w okolicy, jednak gdy tych jest zbyt wiele mapa zamiast być bardziej pomocną staje się nieczytelna. Klik – widać budynki. Klik – a te znikają. No nareszcie…

Gdzie dobrze zjeść? Do którego fryzjera się wybrać? Pewnie tam, gdzie chodzą najaktywniejsi lokalni przewodnicy Map Google.

Mapy Google to usługa, która w istotnej mierze polega na aktywności społeczności jej użytkowników. Informacje w nich zawarte pochodzą bowiem zarówno z oficjalnych, pozyskanych przez Google’a źródeł, jak i od samych użytkowników. Każdy z nas może zostać bowiem tak zwanym lokalnym przewodnikiem, wprowadzając informacje na temat restauracji, atrakcji turystycznych, hoteli i tak dalej.

REKLAMA

Google chce, by informacje od aktywnych i sprawdzonych lokalnych przewodników były bardziej eksponowane zwykłym użytkownikom. Zapowiedział, że w wybranych miastach (konkretniej: w Bangkoku, Dehli, Londynie, Meksyku, Nowym Jorku, Osace, San Francisco, São Paulo i Tokio) uruchomił program pilotażowy, w ramach którego w wysuwanym z dołu aplikacji menu Dla Ciebie poza standardowymi rekomendacjami miejsc pojawią się te najwyżej oceniane przez najaktywniejszych członków społeczności. Jeżeli ów program zakończy się powodzeniem, należy się spodziewać, że rekomendacje od przewodników pojawią się w pozostałych miastach na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA