REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Patrzę na interfejs nowego Androida od LG i… gdzieś to już widziałem. U Samsunga

LG opublikował na swoim kanale youtube’owym materiał promujący UX 9.0, a więc nową wersję przerobionego przez firmę Androida. Wygląda świetnie, choć bardzo to przypomina One UI 2.0 od Samsunga.

30.11.2019
15:42
LG UX 9.0 - aktualizacja Androida dla telefonów LG na oficjalnym wideo
REKLAMA
131 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jedną z najciekawszych cech systemu Android jest jego modułowość. Dzięki niej producenci sprzętu, którzy zdecydują się na wykorzystanie systemu Google’a, mogą do niego relatywnie łatwo wprowadzać autorskie pomysły. Od wizualnych zmian, mających odróżnić produkt z tłumu, aż po dodatkowe funkcje czy innowacje, na które Google nie wpadł. Subiektywnie uważam wręcz czystego Androida za jedną ze słabszych jego odmian – przynajmniej w porównaniu do One UI czy EMUI.

LG również sporo inwestuje w rozwój autorskich rozwiązań w Androidzie, z całkiem niezłym skutkiem i z wieloma dobrymi pomysłami. A teraz pokazał najnowszą wersję swojego Androida. Na razie zdawkowo i na wideo.

LG UX 9.0 – tak będzie wyglądał interfejs telefonów LG.

REKLAMA

Widać na klipie, że większość (lub wszystkie) z preinstalowanych aplikacji doczekała się wizualnego liftingu. W materiale przez kilka sekund pokazywane są, między innymi, Kontakty i Galeria. Podobnie jak wszystkie szykowane aktualizacje od pozostałych producentów, również i LG UX 9.0 wprowadzi zgodny z Androidem 10 ciemny tryb interfejsu. Poprawiono też ponoć tryb do obsługi jedną ręką.

Nie wiem jak wam, ale mi ten projekt bardzo przypomina One UI 2.0, a więc Androida 10 w wersji od Samsunga. Nie mam przy tym z tym żadnego problemu, projekt Samsunga jest dobry. Inspirowanie się nim wyjdzie nam na dobre. Niestety, na razie nie wiemy kiedy ta aktualizacja pojawi się do pobrania i jakie telefony będą nią objęte.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA